Сензацията е факт: ПСЖ разпра Барселона в супер мач

Три от головете в мача бяха отбелязани от рожденици: тъй като и Кавани, и Ди Мария празнуваха рождените си дни именно на 14 февруари Снимка: Getty Images

Невероятен Пари Сен Жермен сътвори сензация в Шампионската лига и разгроми Барселона с 4:0 на "Парк де Пренс" в първи мач от осминафиналната фаза в надпреварата.

Така каталунците, които до тази вечер бяха фаворити на букмейкърите за победа в турнира, ще трябва да гонят чудо в реванша на "Камп Ноу" на 8 март.

Тимът на Луис Енрике не приличаше на себе си и можеше да отнесе още попадения, освен тези на Ди Мария (два пъти), Дракслер и Кавани.

Домакините започнаха агресивно мача и наложиха дълбока преса, за каквато отборът на Барселона очевидно не беше подготвен. Тер Щеген трябваше да се намесва при удари на Кавани и Матюиди, а след няколко добри атаки ПСЖ откри в 18-ата минута. Рожденикът Ди Мария стреля брилянтно от пряк свободен удар, топката премина през нарушилия постройката на стената Луис Суарес и стана неспасяема за Тер Щеген - 1:0.

След първия гол французите привидно отстъпиха инициативата, а Барса изнесе играта по-напред, но падна в капана и получи втори гол на контраатака.

В 40-ата минута Меси изгуби една топка в своята половина, Марко Верати напредна много бързо и изведе Юлиан Дракслер, който по диагонала порази Тер Щеген за втори път - 2:0 за ПСЖ.

След почивката домакините далеч не изпаднаха в глуха защита и продължиха да бъдат по-добрият тим. В 55-ата минута образцова постепенна атака покрай пасивните играчи на Барса позволи на Ди Мария да се освободи пред наказателното поле и с красив удар да вкара втория си гол в мача за 3:0.

Гостите съвсем се оголиха в отбрана в опит да наложат някакъв натиск и продължаваха да изглеждат уязвими на контраатака.

В 72-ата минута Тома Мюние напредна необезпокояван през центъра, подаде на Кавани зад защитата и уругваецът нямаше проблем да направи 4:0.

До края Барселона атакуваше, но така и не стигаше до чисто положение, с изключение на удара с глава на Юмтити от непосредствена близост, който обаче срещна гредата.

Така след първите 90 минути от битката ПСЖ е абсолютен фаворит за продължаване на четвъртфинал.