Гуардиола с първа грешна стъпка в Сити, Атлетико сломи Байерн

Караско вкара единствения гол, с който Атлетико излъга Байерн и го победи за втори път в рамките на няколко месеца

Манчестър Сити най-сетне прекъсна победната си серия под ръководството на Пеп Гуардиола. В страхотен мач от от група С на Шампионската лига Селтик спря гражданите и постигна 3:3 срещу тях в Глазгоу.

Преди това Сити имаше 10 поредни победи във всички турнири от началото на сезона. Тази вечер Селтик на три пъти повеждаше и три пъти гостите успяваха да изравнят. Точни за "детелините" бяха Муса Дембеле в 3-ата и 47-ата минута, а в 20-ата Рахийм Стърлинг си вкара автогол. За англичаните отбелязаха Фернандиньо в 11-ата, Стърлинг в 29-ата и Нолито в 55-ата минута.

В другия мач от група C Барселона надделя трудно с 2:1 над Борусия Мьонхенгладбах като гост. Торган Азар откри за немците в 34-ата минута, но Барса успя да обърне с голове на Арда Туран в 65-ата и Жерар Пике в 74-ата минута.

В група D голямото дерби беше между Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен, а испанците отново надделяха с 1:0 на своя "Висенте Калдерон" точно както през април в полуфиналите от турнира. Днес единственият гол вкара Яник Ферейра Караско в 35-ата минута, а в 84-ата Антоан Гризман удари гредата от дузпа и пропусна да направи 2:0. Това беше първа загуба за Карло Анчелоти начело на Байерн.