Челси започна с летящо 6:0, Атлетико изпусна Рома в Рим

Новото попълнение на Челси Давиде Дзапакоста се радва на гола си във вратата на гостите Снимка: Getty Images

Челси се завърна в Шампионската лига с гръм и трясък и разби с 6:0 гостуващия Карабах в първи мач от група C.

Педро Родригес постави началото на разгрома в 6-ата минута с шут от дъгата на наказателното поле. В 30-ата минута Давиде Дзапакоста изненада вратаря с далечен удар от фланга и направи 2:0. През второто полувреме Аспиликуета направи 3:0 след центриране на Фабрегас, а Бакайоко отблизо покачи на 4:0. В 76-ата минута Миши Батшуай стреля ниско по тревата за 5:0, а автогол на Медведев след центриране на Дзапакоста доведе до крайния резултат.

В другия мач от групата Рома и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 на "Олимпико" в Рим.

Въпреки многото положения за гол, съперниците така и не успяха да си отбележат. Още в началото Саул удари греда, а Алисън спаси шут на Коке.

Впоследствие започнаха да изпускат домакините - Джеко, Пероти и Наинголан не успяха да вкарат на Ян Облак. През втората част големите пропуски бяха за Атлетико, като Алисън отрази удари на Вието, Саул и Кореа на два пъти, за да запази вратата си суха.