14.09.2017, 21:36 (обновена 15.09.2017, 09:58)

1 от 2 снимки Назад Напред

Вандерсон

Вандерсон тормозеше по левия фланг бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара

Лудогорец завърши 0:0 при гостуването на Истанбул Башакшехир в първи мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският шампион си извоюва точка от тежкото гостуване и удържа на атаките на силния съперник, а няколко пропуска лишиха "орлите" от пълен успех.

В първите десетина минути Лудогорец започна нервно на стадион "Фатих Терим", но след това овладя играта и създаде добри положения.

Вандерсон и на два пъти Жоао Пауло застрашиха вратата на Бабаджан, а вратарят показа майсторство и при силен шут на Лукоки.

В тези минути домакините изглеждаха разпилени по терена, а Лудогорец се защитаваше добре, пресираше и организираше обещаващи атаки.

След почивката обаче Истанбул Башакшехир заигра по-силно и за "орлите" следваха тежки минути.

В 48-ата минута двата отбора си размениха по едно чисто положение. Първо Адебайор изведе с пета Емре Белозоглу, който копна топката над вратаря Хорхе Броун, но аржентинецът спаси с рамо.

Лудогорец веднага контраатакува и Лукоки изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но нападателят стреля ужасно нескопосано над вратата и профука най-чистото положение на българския отбор в мача.

В 61-ата минута Хорхе Броун направи много сериозна грешка и подари топката на Мосоро, но после се поправи и спаси удара му.

До края турският тим натискаше, но не създаде чисти положения, а Лудогорец се справи в отбрана и си заслужи точката на старта на група C.

В другия мач от групата Брага донякъде изненадващо победи Хофенхайм като гост с 2:1.

Oще: вандерсон  джоди лукоки  димитър димитров  емануел адебайор  емре белозоглу  жоао пауло  истанбул  истанбул башакшехир  лига европа  лудогорец  нулево равенство  орлите  пропуск  турци  херо  хорхе броун