Мъри и Астана изживяха кошмар на "Селтик Парк"

16.08.2017, 23:38 (обновена 16.08.2017, 23:53)
35

Астана се провали напълно в гостуването на Селтик

Воденият от Станимир Стоилов Астана беше помлян от Селтик с 5:0 в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Казахстанците изиграха един от най-слабите си мачове под ръководството на българския треньор и изживяха истински кошмар при гостуването си на "Селтик Парк".

Срещата вървеше сравнително равностойно през първия половин час и въпреки че домакините владееха играта, нищо не предвещаваше чак такъв разгром.

В 32-ата минута Том Рогич нахлу в наказателното поле между двама съперници и от малък ъгъл стреля, а Постников успя само да довкара топката във вратата и така да си отбележи автогол - 1:0.

Десет минути по-късно Скот Синклер се възползва от груба грешка при върната назад топка от халфовата линия на Астана, проби светкавично и завърши за 2:0.

През втората част гостите не успяха да направят нищо, за да променят развоя на мача и изглеждаха все по-безпомощни на терена. В 60-ата минута Синклер се измъкна от засадата и вкара втория си гол в мача, а поредната добра атака на Селтик в 79-ата минута беше завършена от Джеймс Форест за 4:0.

Две минути преди края Грифитс съвсем довърши Астана с удар по диагонала за 5:0, но и това попадение беше записано като автогол, този път на Игор Шитов.

На реванша в Казахстан Астана едва ли може да се надява на каквото и да е и ще се задоволи с отпадане и участие в групите на Лига Европа, докато Селтик вече може да се готви за груповата фаза на Шампионската лига.

Oще: автогол  астана  глазгоу  детелините  джеймс форест  евгений постников  игор шитов  казахстанци  кошмар  лий грифитс  мъри  мъри стоилов  плейоф  разгром  селтик  селтик парк  скот синклер  станимир стоилов  том рогич  шампионска лига