Байерн - Реал и Юве - Барса на 1/4-финал!

До тази фаза достигнаха отборите на Байерн, Борусия Дортмунд, Атлетико Мадрид, Барселона, Реал Мадрид, Лестър, Ювентус и Монако.

Жребият за четвъртфиналите на Шампионската лига започна тихо, но завърши ударно!

Байерн - Реал и Ювентус - Барселона са двойките, които приковаха вниманието на целия свят.

Жребият бе пълен и всеки отбор можеше да се падне срещу всеки от другите 7, независимо от това дали са от една държава или са били в една и съща група.

До испанското Ел Класико и немски сблъсък между Байерн и Борусия не се стигна, но все пак двойките са много любопитни.

Първите мачове от 1/4-финалите ще се изиграят на 11 и 12 април, а реваншите са на 18 и 19 април.

Полуфиналите са насрочени за 2 и 3 май, а реваншите за 9 и 10 май. Финалът е на 3 юни в Кардиф.

Четвъртфинали:

Атлетико Мадрид - Лестър

Борусия Дортмунд - Монако

Байерн Мюнхен - Реал Мадрид

Ювентус - Барселона

Реал Мадрид е спечелил последните си три мача срещу Байерн, включително и полуфинала през 2013/14, когато испанският гранд бе воден от настоящия треньор на баварците - Карло Анчелоти.

Двата колоса играха контрола в Ню Джърси в началото на юли миналата година, а "кралете" спечелиха с 1:0 след гол на резервата Данило.

Любопитно е, че Атлетико и Лестър са играли на два пъти в турнирите и имат общо 4 мача.

Испанският гранд е победител и в двата случая, като елиминира англичаните в първия кръг на КНК през 1961/62, след което на старта на Купата на УЕФА през 1997/98.

Борусия Дортмунд и Монако до момента не са се изправяли един срещу друг.

Двойката Ювентус - Барселона означава емоционално завръщане за Даниел Алвеш, който изигра 247 мача за каталунците по време на 8-годишния си престой на "Камп Ноу".

Това ще е и повторение на финала отпреди две години.

Много от звездите на Юве искаха Барса за съперник в мача за трофея, но сега съдбата ги сблъска две стъпала по-надолу.

А що се касае до Дани Алвеш - запитан кой си пожелава на четвъртфиналите, той отговори: "Всеки без Барселона".