8 абсурдни факта зад абсурдното 8:4

Цели 7 гола паднаха през първите 32 минути, което означаваше, че зрителите на стадиона виждат поне едно попадение средно на 4 минути и половина.
1. Борусия Дортмунд - Легия Варшава 8:4 влиза в историята като най-резултатният мач в ерата на Шампионската лига.

2. Дортмунд показа 80 процента успеваемост при ударите си в очертанията на вратата. Германците вкараха 8 гола от 10 точни шута. Снимка: Getty Images

3. Повече от половината удари на германците (точни и неточни) завършиха с гол.

4. За целия мач вратарите на двата отбора направиха само 5 спасявания. Вратарят на поляците нямаше нито едно до 6:3 за домакините.
5. През целия мач имаше само два корнера - по един за двата отбора.

6. Това бе трети пореден мач като гост за Легия, в който съотборниците на Михаил Александров вкарват 4 гола.
7. В петте мача в груповата фаза на Легия бяха генерирани 32 гола - средно по 6.4 на двубой.

8. Легия постави рекорд за загубил отбор, вкарал най-много голове – 4. Снимка: Getty Images

8. Легия постави рекорд за загубил отбор, вкарал най-много голове – 4.

Когато мач в Шампионската лига завърши 8:4, съвсем нормално е да счупи доста рекорди.

12 гола в един двубой е нещо изключително.

Замислете се често цели кръгове в родната Първа футболна лига завършват с по-ниска резултатност. А и не само у нас.

Постижението на Борусия Дортмунд срещи Легия Варшава винаги ще се помни като разгром на сметката на вестфаленци, но все пак е доста абсурдно да се говори, че даден тим е бил разгромен, след като е успял да вкара 4...

Да, поляците отбелязаха 4 попадения, но пък допуснаха 8.

Вижте в галерията 8 абсурдни факта след 8:4 на "Сигнал Идуна Парк".