Юнайтед се издъни, Базел открадна победата в края

Моуриньо трябваше да преглътна късна загуба Снимка: Getty Images
Моуриньо трябваше да преглътна късна загуба

Манчестър Юнайтед загуби гостуването си на Базел с 0:1 след гол на Майкъл Ланг в 89-ата минута. „Червените дяволи“ все още не са сигурни за участието си на 1/8-финалите кръг преди края на груповата фаза.

Двубоят започна добре за тима на Жозе Моуриньо. Юнайтед бе по-добрият отбор в първите 45 минути, но не успя да материализира преимуществото си. Ромелу Лукаку изпусна сам срещу вратаря, а при добавката удар на Фелайни бе изчистен от голлиняита.

В края на полувремето Антони Марсиал също не успя да преодолее Бачлик, останал очи в очи с него, а секунди по-късно мощен шут на Маркос Рохо от около 30 метра остави стража на Базел безпомощен, но топката срещна напречната греда.

След почивката домакините взеха инициативата. Играта на Юнайтед не вървеше, въпреки влизането на Маркъс Рашфорд и Златан Ибрахимович. Опасностите пред Ромеро се редяха една след друга, а преди гола на Ланг Базел удари и греда.

Все пак, минута преди края на редовното време, феновете на „Санкт Якоб“ полудяха. Раул Петрета пусна ниска топка в наказателното поле на Юнайтед, с която намери непокрития на задната греда Ланг и той отблизо донесе победата за домакините.

Въпреки загубата, Юнайтед остава начело с 12 точки, пред Базел и ЦСКА Москва с по девет. В последния кръг Бенфика посреща Базел, а Юнайтед е домакин на ЦСКА.