Неубедителен Левски удържа Сутиеска и чака Хайдук

Безлично 0:0 класира Левски за следващия кръг, където "сините" ще трябва да играят доста по-добре, за да имат шансове срещу Хайдук

Левски се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа след доста безлично 0:0 при гостуването на черногорския Сутиеска.

Победата с 3:1 в първия мач осигури класирането на "сините", но те никак не впечатлиха в реванша и не обнадеждиха феновете си преди доста по-сериозното изпитание, което ги очаква - следващият им противник е хърватският Хайдук Сплит.

Левски започна предпазливо тази вечер, докато Сутиеска опита да покаже агресия и да създаде положения в началото.

В мача не липсваше напрежение, като през първото полувреме Жуниор Мапуку се сдърпа с вратаря на домакините, а между феновете по трибуните възникнаха пререкания и се наложи полицията да влиза сред публиката и да предотвратява по-сериозни инциденти.

Най-чистото положение през първата част дойде в 40-ата минута, когато Иван Горанов стреля много добре от фаул, но вратарят Гилиен спаси удара му, а "сините" не сполучиха и при добавката.

През второто полувреме защитата на Левски започна да издиша, а Сутиеска атакуваше все по-опасно, особено през зоната на неориентирания десен бек Милош Цветкович.

В 64-ата минута домакините стигнаха до чисто положение, но първо Митрев изби, а после Яблонски изчисти пред голлинията и предотврати сигурен гол.

В 71-ата минута Митрев отново се намеси решително, този път при удар на останалия сам срещу него Деян Зарубица. В 79-ата минута Яблонски спря с ръка в наказателното шут към вратата на Левски, но съдията видя, че тя беше долепена до тялото му и не отсъди дузпа.

В 83-ата минута Яблонски вече беше пред другата врата и стреля опасно с глава, но малко над гредата.

Така Левски удържа черногорците и след седмица очаква първия си двубой срещу Хайдук, който ще е на хърватска земя.

От българските отбори в Лига Европа напред продължава и Ботев Пловдив след двете си победи срещу Партизани, докато Дунав отпадна от Иртиш.