Реал победи с мъка 10 от Спортинг | webcafe.bg

Реал победи с мъка 10 от Спортинг

22.11.2016, 23:41 (обновена 23.11.2016, 01:05)
Спортинг - Реал 1:2

Останалият с 10 души Спортинг измъчи Реал, но накрая гостите взеха своето

Реал Мадрид си гарантира участие в елиминационната фаза на Шампионската лига след измъчено 2:1 като гост на Спортинг Лисабон.

От 64-ата минута нататък домакините играха с човек по-малко, но поддържаха интригата до самия край. Рафаел Варан откри резултата отблизо в 29-ата минута след центриране от пряк свободен удар и отклонена от Роналдо топка.

Половин час преди края Жоао Перейра получи директен червен картон за удар без топка, но с човек по-малко Спортинг успя да изравни. В 80-ата минута влезлият като резерва Фабио Коентрао направи блокада като волейболист в наказателното си поле и топката се отклони от ръката му. Реферът веднага свири дузпа, която Адриен Силва превърна в гол за 1:1.

В 87-ата минута обаче друга резерва - Карим Бензема, с едно от първите си докосвания до топката засече с глава идеално центриране на Серхио Рамос и донесе победата и класирането на Реал.

Гръмката победа с 8:4 на Борусия Дормунд над Легия в другия мач от група F означава, че немците остават пред Реал в класирането с две точки преднина. Така "Белия балет" ще се бори за първото място в групата в последния кръг, когаго приема Борусия на "Бернабеу" и се нуждае от победа, за да измести съперника си в крайното подреждане.

Oще: адриен силва  борусия дортмунд  група  дузпа  карим бензема  класиране  мъка  победа  първо място  рафаел варан  реал  реал мадрид  спортинг  спортинг лисабон  фабио коентрао  фаза  шампионска лига