07.03.2017, 23:21 (обновена 08.03.2017, 00:19)
86

Снимка: © getty

Стадион "Сан Паоло" кипеше от първата секунда.

Наполи загуби с 1:3 домакинството си на Реал Мадрид в 1/8-финала в Шампионската лига. Така носителите на титлата продължават защитата на короната си след общ резултат 6:2.

Дрис Мертенс „взриви“ трибуните и изведе своите напред, но два гола на Серхио Рамос попариха надеждите на съперника и създадоха комфорт за "лос бланкос". В края Алваро Мората също се разписа.

Стадион "Сан Паоло" кипеше от първата секунда, а тифозите на неаполитанци вдъхновиха любимците си, които влязоха в мача с пълната вяра, че имат силите да продължат напред. Марек Хамшик, Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс създадоха неприятности на испанския тим в първите минути, но "лос меренгес" отвърна подобаващо.

В 24-ата минута настоятелната игра на Наполи даде резултат. Марек Хамшик намери отлично Мертенс, който шутира хладнокръвно по диагонала и преодоля Навас за 1:0.

След почивката Реал стигна до корнер след опасна контраатака. Тони Кроос изпълни ъгловия удар, а най-добре в наказателното се ориентира Серхио Рамос, който изравни с глава – 1:1.

5 мин. по-късно Кроос и Рамос повториха упражнението, като този път германецът центрира от другия корнер, а капитанът на "лос бланкос" смълча феновете в Неапол.

До края Пепе Рейна лиши Кристиано Роналдо от това да се разпише, но Реал бе поел вече контрол над мача. В 91-ата минута Алваро Мората подпечата успеха, оформяйки крайното 3:1.

Oще: голове  наполи  осминафинал  реал мадрид  серхио рамос  шампионска лига