Юве писа тройка на Барселона, каталунците ще гонят ново чудо | webcafe.bg

Юве писа тройка на Барселона, каталунците ще гонят ново чудо

11.04.2017, 23:28 (обновена 12.04.2017, 00:11)
Ювентус - Барселона 3:0

Ювентус победи убедително в първия сблъсък с Барселона и е фаворит за класиране на полуфиналите

Ювентус удари тежко с 3:0 Барселона в Торино в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

С два гола на Дибала и един на Джорджо Киелини "Старата госпожа" си осигури страхотна преднина преди реванша на "Камп Ноу" след седмица. Юве игра безкомпромисно в защита, успя да вкара два ранни гола и изпълни перфектно плана си за мача.

Барса отново издишаше в дефанзивен план, а в атака пропусна с лекота няколкото си чисти положения и ще трябва да гони ново чудо на своя стадион. На осминафиналите каталунците отстраниха Пари Сен Жермен след загуба с 0:4 като гост и знаменита победа с 6:1 в реванша.

Домакините започнаха агресивно на "Ювентус Стейдиъм" и откриха още в 7-ата минута.

Хуан Куадрадо преодоля Матийо и намери Дибала в наказателното поле, аржентинецът се обърна светкавично и с левия крак направи Тер Щеген безпомощен - 1:0 за Юве.

Барселона пое инициативата, овладя трайно топката и в 21-ата минута създаде първото си чисто положение. Лео Меси изведе Иниеста сам срещу Буфон, но вратарят направи голямо спасяване в един от най-важните моменти от мача. Минута по-късно Манджукич проби по левия фланг и центрира ниско към Дибала, който веднага засече и вкара втория си гол в мача за 2:0.

Ювентус се прибра плътно в защита и не позволяваше на противника да създава чисти положения, а когато отнемеше топката, отново се показваше като по-острия отбор на игрището.

В началото на второто полувреме Меси получи отличен шанс фронтално срещу вратата, но не нацели добре топката с десния крак и ударът му мина встрани. Последваха силни минути за Ювентус, а Игуаин беше изведен сам срещу Тер Щеген, но би право в него и не успя да го преодолее.

В 55-ата минута Пянич центрира от ъглов удар, Джорджо Киелини пребори Масчерано и с глава прати топката в далечния ъгъл, като и гредата му помогна - 3:0 за Ювентус.

До края гостите търсеха поне едно попадение, което щеше да улесни задачата им на "Камп Ноу".

Най-чистата ситуация се откри пред Луис Суарес, който се озова сам срещу Буфон, но опитният страж отново успя да отклони топката в корнер.

В 69-ата минута Неймар стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби първо в гърдите, после и в ръката на скочилия пред него Киелини. Реферът прецени, че дузпа няма.

Стихийният натиск на каталунците до края доведе до няколко разбърквания и обещаващи ситуации, но "бианконерите" показаха характер и се справиха в защита.

Така Ювентус е фаворит за продължаване на полуфиналите преди ответния сблъсък.

Oще: андрес иниеста  барселона  джанлуиджи буфон  джорджо киелини  защита  игра с ръка  каталунците  лео меси  лионел меси  луис суарес  марио манджукич  неймар  ново чудо  пауло дибала  писа тройка  пропуск  първи мач  реванш  спасяване  тройка  фаворит  характер  хуан куадрадо  четвъртфинал  чудо  шампионска лига  юве  ювентус  ювентус стейдиъм

Регистриран на: 31.08.2010, 13:11

1 Бай Пешо Танкиста | 12.04.201709:41

Споко, УЕФА ще намерят подобен съдия на онзи примат, който победи ПСЖ! Няма значение, че оня клоун в жълто/черно няма да свири дори в 5-та дивизия мачове-важното е, че смешниците от барЦа се класираха бутани с всички начини напред-не за 1-ви път, помните мачовете с Арсенал, Челси и т.н.!
Но сега надали Юве ще започнат мача като ПСЖ, ще има атаки от началото и барЦа ще бъдат смазани отново,-за да се види, че без помощ от съдийската бригада нищо не става!!