Лион удържа на „Олимпико“ и отстрани Рома

Лион удържа на „Олимпико“ и отстрани Рома Снимка: Getty

В ново зрелище между Олимпик Лион и Рома гостите от франция удържаха и загубиха с 1:2 на „Олимпико“, като така си осигуриха продължаване на 1/4-финалите в Лига Европа, след като в първия двубой французите направиха обрат от 1:2 до 4:2.

„Вълците“ влязоха в мача вдъхновени. Рюдигер уцели напречната креда в първите минути, а Антони Лопеш изби добавката с глава на Салах.

Противно на очакванията, гостите първи реализираха, когато Валбуена центрира от фаул, а Диакаби се разписа за 1:0 в 16 мин. Само две минути по-късно обаче Кевин Строотман върна равенството.

Ситуациите продължаваха да валят пред Антони Лопеш, който обаче демонстрираше класа и опази надеждите на своите. До края на полувремето двата тима не си отбелязаха нови голове.

След почивката „джалоросите“ създадоха нови опасни ситуации пред вратата на съперника, а в 60 мин. Лукас Тузар не реагира адекватно на остро центриране и си вкара автогол.

До края напрежението ставаше все по-голямо, но дори легендата Франческо Тоти, който влезе в игра, не успя да помогне на Рома.