01.05.2017, 21:38 (обновена 02.05.2017, 09:14)

1 от 8 снимки Назад Напред

Реал - Атлетико, ШЛ полуфинал

Двата отбора се познават прекрасно и трудно могат да се изненадат. Кои са основните фактори, които могат да решат двубоя? Вижте ги в галерията...

Тази вечер от 21:45 часа предстои първата част от големия сблъсък между мадридските колоси Реал и Атлетико на полуфиналите в Шампионската лига.

„Кралете" посрещат местния съперник на „Сантяго Бернабеу” в опит да пробият желязната защита на Атлетико и да вземат предимство преди реванша.

„Трябва да мислим само за първия мач и да играем все едно няма да има реванш”, каза треньорът на Реал Зинедин Зидан преди срещата.

За домакините, които са се разписвали поне по веднъж в последните си 58 мача, е еднакво важно и да запазят вратата си суха на собствен терен.

А попадения на „Бернабеу” за тима на Диего Симеоне ще означават, че Атлетико ще може да играе изчаквателно и да проведе мачовете по свой вкус.

Реал победи градския съперник на два пъти във финали на Шампионската лига в последните три години.

Последният сблъсък между двата тима, провел се в два мача, беше четвъртфиналът през сезон 2014/15, когато единственият гол падна в 88-ата минута на реванша и беше отбелязан от Хавиер Ернандес-Чичарито.

Както обикновено в големите мачове, и този път решаващи ще бъдат детайлите.

В галерията ще видите седем фактора в сблъсъка, които могат да се окажат решаващи при определянето на крайния победител.

Oще: атлетико мадрид  бекове  вратар  гарет бейл  голове на мач  дани карвахал  детайли  диего симеоне  дюшекчиите  заместник  защита  зинедин зидан  игра с глава  иско  каземиро  кейлор навас  контузии  кралете  мадридско дерби  марсело  мегасблъсък  на втория етаж  полуфинал  превю  преди мача  рафаел варан  реал мадрид  резерва  резултатност  рисков  сантяго бернабеу  сблъсък  серхио рамос  статистика  съперничество  треньор  фактори  филипе луис  шампионска лига  яник ферейра караско  ян облак