Пейтриътс? Топ 10 на най-великите обрати в Шампионската лига | webcafe.bg

Пейтриътс? Топ 10 на най-великите обрати в Шампионската лига

06.02.2017, 17:12 (обновена 08.02.2017, 17:33)

1 от 11 снимки Назад Напред

шампионска лига обрати

Най-великите обрати в Шампионската лига. Вижте ги в галерията...

Най-великият обрат! Целият спортен свят се изуми от постижението на Ню Инглънд Пейтриътс, който обърна Атланта Фалкънс от 3:28, 17 минути преди края, до 34:28 на Супербоул 51.

И докато всички все още са под влиянието от постижението в американския футбол, ние се сетихме за някои подобни футболни постижения.

Някои вече нарекоха финала на Супербоул 51 „Чудото от Хюстън“ - по подобие на „Чудото от Истанбул“, когато Ливърпул навакса изоставане от 0:3 срещу Милан, след което стигна до изравняване и победа след изпълнение на дузпи във финала на Шампионската лига през 2005 г.

Ние обаче се сетихме и за някои други обрати в най-престижния европейски клубен турнир. Не на финали, а в по-ранните мачове от фазата на директните елиминации.

Ще ви припомним точно 10. Вижте ги в галерията.

Oще: байерн мюнхен  барселона  волфсбург  депортиво ла коруня  завръщания  манчестър юнайтед  милан  монако  обрати  олимпиакос  порто  псж  реал мадрид  челси  шампионска лига  ювентус

Регистриран на: 01.02.2017, 16:32

3 Александър Гълъбов.1797951343862509 | 07.02.201710:43

Всички изброени двубои са по два и през 14 дни. Големия обрат е само Чудото в Истанбул. Всеки един спортист знае, колко е трудно да намериш сили да обърнеш съперника в един единствен мач след като играта ти не върви. Затова Чудото в Хюстън може да се сравни само с двубоя с Милан - Ливърпул (а и двата мача са финал).

оценка

+0 -0

Регистриран на: 10.12.2010, 06:25

2 Bichkiiata | 07.02.201703:02

Абе, както се казва: И ние сме дали нещо на света!", та в тоз ред нищо и никой не мое да бие чудото сътворено в Антверп, за което беше измислена и специална дума - "ЕВРОИДИОТ"

оценка

+0 -0

Регистриран на: 13.09.2011, 11:13

1 Stoil Georgiev | 07.02.201702:01

7 март 2001, втора групова фаза. "Депотиво" - ПСЖ, 0:2 първо полувреме, 4:3 краен резултат. Пак в ония години, пак "Депортиво", пак в групова фаза, "Депортиво" обърна "Щурм" от 0:3 първо полувреме до 4:3 краен :)