Новият Милан започна с минимален успех над двама българи

27.07.2017, 22:47 (обновена 27.07.2017, 23:29)
Рикардо Родригес

Рикардо Родригес вкара единствения гол в мача

Милан се завърна в евротурнирите с победа след три години отсъствие от европейската сцена.

Обновеният състав на "росонерите" спечели с 1:0 гостуването си на румънския Университатя Крайова в първи двубой от трети предварителен кръг на Лига Европа. В мача имаше сериозна българска следа, тъй като по трибуните имаше български фенове на Милан, а за румънския отбор играха двама българи - Христо Златински и Радослав Димитров.

Треньорът на гостите Винченцо Монтела пусна петима от новите попълнения в амбициозната селекция на клуба. Леонардо Бонучи и Лукас Билия отсъстваха, защото все още не са картотекирани.

Мачът обаче не беше никак лесен за Милан. В средата на първото полувреме Донарума спаси чисто положение пред вратата си, а след това "росонерите" заиграха по-агресивно и в 44-ата минута Рикардо Родригес вкара единствения гол от пряк свободен удар.

Двуострата игра продължи и през втората част, но Милан опази аванса си и след седмица ще трябва да довърши започнатото на "Сан Сиро".

Oще: винченцо монтела  завръщане  милан  минимален успех  предварителен кръг  пряк свободен удар  радослав димитров  рикардо родригес  селекция  университатя  университатя крайова  христо златински