03.05.2017, 21:23 (обновена 03.05.2017, 21:46)
Аякс - Лион 4:1

Траоре вкара два гола за успеха на Аякс

Аякс удари Лион с 4:1 на "Амстердам Арена" в първи полуфинал от Лига Европа.

Холандците показаха мощта си в атака, нападаха неуморно и си осигуриха страхотна преднина преди реванша на 11 май.

Резултата откри Бертран Траоре в 25-ата минута след центриране на Хаким Зиех и точен удар с глава. В 34-ата минута Траоре асистира с глава на Каспер Долберг, който направи 2:0 за Аякс.

Няколко минути след началото на второто полувреме домакините нанесоха трети удар - Зиех намери Амин Юнес в наказателното, той преодоля вратаря Антони Лопес и покачи на 3:0.

В 66-ата минута Валбуена върна Лион в мача със страхотен удар в левия ъгъл. При 1:3 французите имаха златен шанс за втори гол, но Набил Фекир изпусна сам срещу вратаря.

В същото време Аякс продължаваше да атакува бясно. В 71-ата минута Зиех напарви нова асистенция с центриране отляво и Траоре вкара втория си гол в мача - 4:1.

До края положения имаше и пред двете врати, но вратарите направиха редица спасявания и резултатът не претърпя нови промени.

Другите полуфиналисти в Лига Европа Манчестър Юнайтед и Селта играят първия двубой помежду си утре.

Oще: амин юнес  амстердам арена  антони лопес  атака  аякс  бертран траоре  вратари  каспер долберг  лига европа  лион  матийо валбуена  набил фекир  олимпик лион  положения  полуфинал  първи мач  реванш  спасяване  хаким зиех