Атлетико пребори Реал в реванша, но "кралете" са на финал | webcafe.bg

Атлетико пребори Реал в реванша, но "кралете" са на финал

10.05.2017, 23:34 (обновена 10.05.2017, 23:56)
Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 2:1

Иско се радва след гола, който в края на първото полувреме съсипа надеждите на Атлетико за обрат

Реал Мадрид се класира за финала в Шампионската лига, въпреки загубата с 1:2 от градския съперник Атлетико Мадрид в полуфинала реванш от турнира.

„Белия балет" беше спечелил с 3:0 първата среща и след общ резултат 4:2 ще играе в решителния мач за трофея в Кардиф на 3 юни. Там Реал ще защитава титлата си от миналата година срещу Ювентус.

На „Висенте Калдерон" тази вечер Атлетико Мадрид хвърли всички сили и създаде достатъчно положения, за да сътвори немислимия обрат, но перфектни намеси на Кейлор Навас на вратата осигуриха класирането на Реал.

Началните минути бяха вълнуващи. Домакините започнаха много агресивно и очевидно търсеха ранен гол, а в 5-ата минута Коке стреля от малък ъгъл и Кейлор Навас направи първото си спасяване в мача.

Две минути по-късно Каземиро засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Ян Облак също се отчете със спасяване. В 12-ата минута Коке центрира от корнер на близката греда, Саул Нигес изпревари Роналдо и с глава насочи точно във вратата - 1:0 за Атлетико.

В 15-ата минута дойде и вторият гол за домакините.

Рафаел Варан очевидно фаулира Фернандо Торес в пеналта и Джунейт Чакър отсъди дузпа. От бялата точка Гризман не стреля особено добре, Навас успя да отклони топката, но не и да предотврати гола - 2:0 за „дюшекчиите".

Оттам нататък мачът се промени, като Атлетико се прибра в своята половина, а Реал получи териториално предимство и наложи натиск. Тимът на Диего Симеоне опита да удържи без да допусне гол до края на полувремето, но в 42-ата минута допусна фатална грешка.

Карим Бензема получи от тъч и твърде лековато премина покрай трима футболисти на домакините на самата аутлиния, а след паса му по земя Тони Кроос стреля от наказателното поле. Затрудненият Ян Облак спаси със сетни усилия, но Иско нямаше ка да сгреши при добавката от два метра и вкара така важния гол за Реал на чужд терен - 1:2.

През второто полувреме Атлетико трябваше да търси още цели три чисти гола, за да отстрани съперника, но „дюшекчиите" не се предадоха.

Те поеха рискове в защита и хвърлиха всичко напред, а в 65-ата минута получиха златна възможност да вкарат трети гол. При една дълга топка в половината на Реал Данило сгреши и Караско го финтира, но изстрелът му беше спасен от Навас, а при добавката с глава на Кевин Гамейро вратарят някак успя да се изправи достатъчно бързо и да парира и този удар.

Малко по-късно Гризман стреля изненадващо от малък ъгъл, но Навас отново спаси. Пробив на резервата Кореа също можеше да завърши с гол на Гамейро, само че в последния момент Серхио Рамос изби топката и предотврати сигурно попадение.

Реал също създаваше положения през второто полувреме, но гол на Роналдо правилно беше отменен заради засада, а сложен за изпълнение удар с глава на Бензема мина малко над вратата.

Така Реал ще опита да стане първият отбор, защитил трофея си в Шампионската лига, докато Атлетико отпадна с чест и спечели последното мадридско дерби на „Висенте Калдерон", преди да се премести на новия стадион от следващия сезон.

Oще: антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  белия балет  вратар  диего симеоне  дузпа  дюшекчиите  зинедин зидан  иско  карим бензема  кевин гамейро  кейлор навас  кралете  мадридско дерби  намеси  полуфинал  пребори  пропуски  реал  реал мадрид  саул нигес  серхио рамос  спасяване  финал  шампионска лига  ян облак