Петев дебютира с минимална загуба в Шампионската лига | webcafe.bg

Петев дебютира с минимална загуба в Шампионската лига

18.10.2016, 23:34 (обновена 18.10.2016, 23:59)
петев в динамо

Динамо затрудни победителя в Лига Европа Севиля, но записа трета загуба в Шампионската лига

Ивайло Петев дебютира на треньорската скамейка в Шампионската лига с минимална загуба.

Воденият от него Динамо Загреб отстъпи с 0:1 при домакинството на Севиля и записа трета загуба от три мача в лигата.

Единственото попадение за испанците реализира Самир Насри преди почивката, а после близо час домакините не успяха да върнат гола и продължават без спечелена точка в тази група.

В другия мач от група H Ювентус победи с 1:0 в гостуването на Лион, а единствения гол вкара Куадрадо в 76-ата минута. Юве игра с човек по-малко от 54-ата, когато Лемина беше изгонен за втори жълт картон. През първото полувреме Лаказет изпусна дузпа за Лион.

В групата водят Ювентус и Севиля с по 7 т., след тях е Лион с 3, а Динамо Загреб е с три загуби и без вкаран гол, няма и шансове за продължаване напред.

Друг от мачовете с българско участие се игра в група E, където ЦСКА Москва завърши 1:1 с Монако. Георги Миланов игра за домакините през второто полувреме, а отборът му дълго време водеше след гол на Траоре в 34-ата минута. В 87-ата обаче Бернардо Силва изравни и така отне победата на ЦСКА.

Със спечелената точка Монако се изкачи на първо място с 5 т. В класирането следват Тотнъм и Байер Леверкузен, които направиха нулево равенство тази вечер и имат съответно 4 и 3 т. ЦСКА Москва е четвърти с 2 т.

Третият българин, чийто отбор игра тази вечер в лигата, е Михаил Александров. Той обаче остана извън групата при разгромната загуба на Легия с 1:5 от Реал Мадрид на "Бернабеу".

Oще: байер леверкузен  георги миланов  гол  група  дебют  дебютира  динамо загреб  загуба  ивайло петев  изравни  класиране  лион  минимална загуба  михаил александров  монако  петев  самир насри  севиля  тотнъм  точка  треньор  хуан куадрадо  цска москва  шампионска лига  ювентус