Манчестър Юнайтед спечели групата с обрат за 66 секунди

Люк Шоу получи титулярно място от Моуриньо след дълго отсъствие дори от групата за мачовете, а Рашфорд отбеляза победния гол Снимка: Getty Images

С два светкавични гола за малко повече от минута Манчестър Юнайтед победи с 2:1 ЦСКА Москва на "Олд Трафорд" и си осигури първото място в крайното класиране на група "А" на Шампионската лига.

Гостите излязоха напред в края на първото полувреме със странен гол, записан на името на Витиньо. При контраатака Витиньо стреля, топката се удари в гърба на Алан Дзагоев и влезе във вратата. Дзагоев изглеждаше зад защитата на Юнайтед, но всъщност метналия се на шпагат точно преди това и излязъл извън терена Дейли Блинд го покриваше.

В 64-ата минута Ромелу Лукаку засече дълго подаване на Пол Погба и изравни за 1:1. В следващата минута при бърза атака на домакините Мата изведе Рашфорд и той посрещна от въздуха с левия крак за 2:1.

Така Манчестър Юнайтед завърши начело в групата с 15 т., втори с 12 остана Базел, който победи Бенфика с 2:0. ЦСКА Москва завършва на третото място с 9 т., а Бенфика остава без спечелена точка.

В група "D" изненади нямаше и Барселона победи с 2:0 Спортинг предимно с резерви в състава си, а Ювентус спечели също с 2:0 като гост на Олимпиакос.

За Барса се разписа Пако Алкасер в 59-ата минута, а бившият защитник на каталунците Жереми Матийо си вкара автогол в края. За Юве откри Куадрадо в 16-ата минута след асистенция на Алекс Сандро, а в 90-ата минута Бернардески направи 2:0.

В крайното класиране Барса е на върха с 14 т., Ювентус също се класира за елиминациите с 11. Трети е Спортинг със 7 т., който печели място в Лига Европа, а на дъното е Олимпиакос с 1 т.