Златан изпусна дузпа
Де Бройне обаче бе безпощаден
Рабио обърна, но...
Фернандиньо вкара за 2:2

Пари Сен Жермен и Манчестър Сити не успяха да се победят в първия 1/4-финал помежду си. Парижани изпуснаха да вземат домакинска преднина след 2:2 на „Парк де Пренс”.

Още в 14-ата минута Златан Ибрахимович изпусна дузпа за домакините.

В 38-ата завърналият се от контузия Кевин де Бройне изведе гостите напред.

Авансът на „гражданите” обаче трая кратко. Харт и Фернандо направиха изключителна глупост пред собствената си врата. Златан се възползва и се реваншира за пропуска си от бялата точка.

15 минути след началото на втората част грешка в защитата на Сити позволи на Рабио да обърне до 2:1. Още три по-късно Златан можеше да реши всичко, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Сити се активизира и успя да измъкне равенството, което може да се окаже много ценно преди реванша.

След многобройните грешки в защитата на „гражданите”, ПСЖ явно реши да върне услугата. Центриране на Саня не бе изчистено нито от Давид Луис, нито от Тиаго Силва. Фернандиньо намери топката и стреля, а след лек рикошет в тялото на Тиаго Силва влетя за втори път в мрежата на Трап.

Така тимът на Мануел Пелегрини успя да изтръгне равенство и може да бъде малко по-спокоен преди реванша, особено след двата гола на чужд терен.

Момчетата на Лоран Блан пък ще трябва да се постараят повече на „Етихад”, ако искат да стигнат до полуфиналите в Шампионската лига за първи път в историята си.