Байерн си върна на ПСЖ с два гола на изненадващ герой | webcafe.bg

Байерн си върна на ПСЖ с два гола на изненадващ герой

05.12.2017, 23:34 (обновена 06.12.2017, 08:49)
Байерн Мюнхен - ПСЖ 3:1

Толисо блесна с два гола, а Байерн постигна победа за чест над ПСЖ

Байерн постигна престижна победа с 3:1 над ПСЖ на "Алианц Арена" в последен кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

С два гола на изненадващия герой Корентен Толисо баварците си върнаха за загубата с 0:3 от Пари Сен Жермен през септември, но все пак остават на второто място в групата зад парижани, тъй като не успяха да победят с 4 гола разлика.

Двата тима се бяха класирали още преди днешния сблъсък и изиграха открит и красив двубой.

В 8-ата минута Роберт Левандовски откри резултата, след като Дани Алвеш покри засадата и полският нападател се оказа очи в очи с вратаря Ареола.

ПСЖ контраатакуваше опасно и имаше положения още преди гола на Байерн, но Улрих беше на мястото си на вратата на домакините. В 37-ата минута Толисо отбеляза с глава за 2:0 след асистенция на Хамес Родригес.

Само пет минути след почивката гостите на практика си гарантираха първото място в групата - Единсон Кавани технично копна топката и Килиан Мбапе с глава върна едно попадение за 1:2.

До края и двата отбора пропуснаха нелоши положения, а в 69-ата минута Кингсли Коман финтира Алвеш отляво и поднесе топката на Толисо, който отбеляза втория си гол и фиксира крайния резултат.

Байерн и ПСЖ завършват с по 15 т. в група "Б", а на трето място остава Селтик, който тази вечер загуби с 0:1 от Андерлехт, но все пак продължава в Лига Европа.

Oще: алианц арена  баварците  байерн  байерн мюнхен  групова фаза  единсон кавани  изненадващ герой  килиан мбапе  корентен толисо  отмъщение  пари сен жермен  победа  псж  роберт левандовски  чест  шампионска лига