Абсурдна дузпа покоси Левски срещу Хайдук | webcafe.bg

Абсурдна дузпа покоси Левски срещу Хайдук

13.07.2017, 23:09 (обновена 13.07.2017, 23:35)
Хайдук - Левски 1:0

Дузпата в средата на първото полувреме реши мача в полза на Хайдук. А Левски така и не създаде сериозно положение за гол

Левски загуби с 0:1 гостуването на Хайдук Сплит в първи двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа.

В равностоен мач с много борба и малко футболни моменти хърватите взеха своето и са фаворит за продължаване в следващата фаза. Реваншът в София е точно след седмица и ще се играе пред празни трибуни заради наложено наказание на "сините".

Двата отбора започнаха предпазливо и не създаваха положения за гол, а заложиха на твърдите единоборства и правеха доста грешки при пасовете.

В 23-ата минута дойде решителният момент в мача.

При опасна атака за Хайдук Димитър Пиргов направи ужасно закъснял шпагат и подкоси играч на домакините. Съдията веднага свири безспорната дузпа, а Марко Футач беше точен от бялата точка и така Хайдук поведе с 1:0.

До края на полувремето Левски владееше повече топката, но нямаше идея как да създаде нещо смислено пред вратата на Стипица и предимно изсипваше безнадеждни дълги подавания към Жуниор Мапуку.

Хайдук атакуваше по-опасно, но с намеси в последния момент защитата на българите се справяше. В 52-ата минута и Божидар Митрев трябваше да се намесва при опасно нахлуване на Футач отдясно и последвал удар.

Вратарят на Левски имаше още няколко добри намеси до края, като отрази и опасен удар от фаул. В 80-ата минута Влашич навърза няколко футболисти на "сините" и си освободи пространство за изстрел, но за щастие не намери вратата.

Левски така и не успя да създаде сериозно положение за гол и макар да не беше категорично надигран от противника, загуби мача.

Oще: божидар митрев  борба  димитър пиргов  дузпа  единоборства  жуниор мапуку  левски  лига европа  марко футач  покоси  положение  реванш  сините  хайдук  хайдук сплит  хървати