Какъв мач! Ман Сити направи велик обрат срещу Монако в голов трилър

Сане, Агуеро и Джон Стоунс преминаха през най-различни емоции в мача, за да се поздравят в крайна сметка с победата Снимка: Getty Images

В невероятен мач от Шампионската лига Манчестър Сити направи обрат срещу Монако и победи с 5:3 в първи осминафинал от турнира.

С осемте вкарани гола на "Етихад" срещата се превърна в най-резултатния първи мач от елиминации в Лигата.

Головете можеха да бъдат и доста повече, защото, както и се очакваше, двата отбора предложиха емоционален и атакуващ двубой с множество грешки в защита. Манчестър Сити владееше топката повече, но допускаше лесни грешки в разиграванията, а гостите правеха светкавични контраатаки.

Рахийм Стърлинг откри за Сити в 26-ата минута след страхотен пробив и центриране отляво от страна на Лерой Сане.

Само шест минути по-късно обаче, капитанът на Монако Радамел Фалкао изравни с глава с красив плонж. Основен виновник за попадението беше вратарят на Сити Вили Кабайеро, сгрешил при изчистването на топката и позволил на Монако да контраатакува.

В 35-ата минута Агуеро падна в наказателното поле и поиска дузпа, но получи жълт картон за симулация, а пет минути по-късно 18-годишният талант на Монако Мбапе вкара втори гол за гостите след дълго подаване зад защитата и заспиване на Отаменди.

Първата част завърши именно при този резултат, 2:1 за Монако, което поставяше тима на Пеп Гуардиола в много трудна ситуация.

"Гражданите" бяха принудени да атакуват и да търсят обрат срещу съперник, който е смъртоносен на контраатака.

Второто полувреме започна по-добре за Монако, които даже наложиха натиск в половината на Сити. В 50-ата минута съдиите отсъдиха дузпа за нарушение на Отаменди срещу Фалкао. Зад топката застана именно потърпевшият Фалкао, но отправи странно лек удар и Кабайеро без никакви проблеми спаси дузпата.

В 58-ата минута гостите бяха наказани за този пропуск и Серхио Агуеро направи резултата 2:2. Аржентинецът се измъкна зад защитата и отправи не особено силен удар по земя, който обаче мина през ръцете на вратаря Субашич и влезе във вратата.

Дъждът от голове продължи три минути по-късно. Фалкао се реваншира за пропуска си от бялата точка и отбеляза по виртуозен начин втория си гол в мача. Елементарна грешка на Джон Стоунс подари топката на колумбиеца в наказателното и той я копна по идеален начин над Кабайеро - 3:2 за Монако.

Манчестър Сити отново беше задължен да търси обрат и го постигна с цели три гола до края на мача, за което помогна и видимата умора у футболистите на гостите.

Първо Агуеро направи 3:3 с удар от въздуха след центриране от корнер в 71-ата минута. В 77-ата Джон Стоунс компенсира грешката си от по-рано при нов корнер, в който засече отблизо във вратата за 4:3.

Последния гол вкара Сане в 82-ата минута и с него Манчестър Сити си осигури добър аванс от два гола преди реванша, въпреки трите допуснати на собствен терен.