Юве е готов да свали Реал от трона: 4 неща, които научихме от реванша с Монако | webcafe.bg

Юве е готов да свали Реал от трона: 4 неща, които научихме от реванша с Монако

10.05.2017, 00:00 (обновена 12.05.2017, 13:51)

1 от 5 снимки Назад Напред

Ювентус - Монако 2:1

Ювентус не е печелил Шампионската лига от 21 години. Но представянето в турнира дотук през този сезон е достойно за шампионското, а до победата остава само един мач. Може ли Юве да направи последната крачка? Ето 4 неща, които научихме след реванша с Монако снощи...

Ювентус се класира за финала на Шампионската лига по безапелационен начин.

В полуфиналния реванш "старата госпожа" победи за втори път Монако, този път с 2:1 на свой терен, и безпроблемно отстрани съперника по пътя към трофея.

Снощи на "Ювентус Стейдиъм" нито за миг не изглеждаше, че има интрига кой ще бъде крайният победител.

Гостите започнаха по-агресивно в опит да наваксат загубата с 0:2 в първия мач, но Ювентус скоро пое контрола над двубоя и в края на първото полувреме нанесе своя удар с головете на Манджукич и Дани Алвеш.

През втората част Монако стигна до почетен гол на Мбапе, който има някаква значимост единствено защото прекрати серията на Буфон без допуснат гол в Шампионската лига този сезон. И защото направи французина най-младия играч, вкарвал на полуфинал в Лигата.

Сега за Юве предстои върховното изпитание - финалът в Кардиф.

Кои ще са козовете на "бианконерите" в решителния мач, какво означава за Игуаин срещата с бившия му отбор и с какви чувства си тръгва Монако от Лигата?

Вижте в галерията 4 извода от Ювентус - Монако 2:1.

Oще: алекс сандро  бианконерите  величие  гонсало игуаин  дани алвеш  защита  изводи  изпитание  кардиф  кариера  килиан мбапе  коз  козове  контраатака  легенда  леонардо бонучи  леонардо жардим  марио манджукич  монако  монегаските  наполи  научихме  отбор  победител  полуфинал  предател  пропуск  реал  реал мадрид  реванш  решителен  способен  старата госпожа  сума  таланти  трансфер  трон  финал  халфове  шампионска лига  юве  ювентус