13.09.2016, 23:31 (обновена 15.09.2016, 13:18)
сдг

Снимка: © getty.com

Слаб Арсенал дори можеше да спечели мача.

Пари Сен Жармен изпусна трите точки срещу Арсенал в другия мач от групата на Лудогорец, завършвайки 1:1 с англичаните. За домакините се разписа Единсон Кавани в първите секунди на двубоя, а Алексис Санчес наказа неспиращите да пропускат парижани, за да оформи крайния резултат.

С летящ старт започна ПСЖ благодарение на Кавани, който едва 44 секунди след първия съдийски сигнал изведе своите. Серж Орие проби по десния фланг и сложи топката на главата на уругваеца, който насочи топката перфектно встрани от вратаря Давид Оспина за 1:0.

В следващите минути на "Парк де Пренс" имаше само един единствен отбор, а „артилеристите“ още не можеха да се отърсят от шока. Късметът им помогна да не изостават с два гола още преди 10-ата минута.

С напредването на мача Арсенал се опомни, но атаките им бяха много повече солови на акции на Санчес и Чембърлейн, отколкото плод на някакви комбинации. Серж Орие пък продължи да тормози противника по десния фланг, а „топчиите“ не намираха адекватен отговор на скоростта му.

34-ата минута нова грешка на ужасяващата в тази вечер защита на лондончани и хубав пас на Ди Мария помогнаха на Кавани да излезе на чиста позиция. Нападателят преодоля Давид Осипна и беше сам пред опразнената врата, но изгуби равновесие и не успя да отбележи.

След почивката Алфонс Ареола продължи да бъде спокоен, тъй като офанзивните играчи на Арсенал така и не можеха да отправят точен удар по посока на вратата му. Давид Оспина на няколко пъти спаси удари на Орие, Кавани и Ди Мария, които излизаха сами срещу него.

В 78-ата минута обаче Санчес наказа благородните нападатели на противника и изравни с първия точен удар във вратата на парижани. Алекс Айоби излезе на изгодна позиция в наказателното поле, но вратарят на ПСЖ спаси, топката обаче попадна у чилиеца, който с мощен удар отърва своите.

Малко след това "артилеристите" изненадващо можеха да направят пълен обрат с втория си точен удар в мача. В 83-та минута Алексис Санчес изведе Алекс Айоби сам срещу Ареола, но младокът стреля много слабо и стражът на френския шампион изби и предотврати гола.

В края на срещата пък Оливие Жиру и Марко Верати бяха изгонени от главния съдия. италианецът няма да играе срещу Лудогорец на 28 септември на Националния стадион "Васил Левски".

Стартова единадесеторка на ПСЖ: Ареола, Максуел, Тиаго Силва, Маркиньос, Орие, Верати, Криховяк, Рабио, Ди Мария, Матюиди, Кавани

Стартова единадесеторка на Арсенал: Оспина, Монреал, Косиелни, Мустафи, Белерин, Касорла, Коклен, Окслейд-Чембърлейн, Йозил, Иуоби, Санчес

Oще: алексис санчес  арсенал  базел  единсон кавани  лудогорец  париж  псж  шампионска лига