Левски помечта, но за кратко: Хайдук обърна "сините" и ги изхвърли от Европа | webcafe.bg

Левски помечта, но за кратко: Хайдук обърна "сините" и ги изхвърли от Европа

20.07.2017, 21:41 (обновена 21.07.2017, 09:29)
Левски - Хайдук 1:2

Охандза бележи изравнителния гол, с който надеждите на Левски приключиха

Левски приключи участието си в евротурнирите през този сезон след загуба с 1:2 в реванша с Хайдук Сплит.

С общ резултат 3:1 хърватите отстраниха Левски, а пред празните трибуни на "Георги Аспарухов" "сините" допуснаха обрат в края, след като поведоха през втората част.

В началото Левски установи контрол над топката и играеше по-активно, а няколко центрирания създадоха напрежение пред вратата на Стипица.

Чисто голово положение за "сините" обаче нямаше, а най-сериозните им опити бяха един неточен удар с глава на Жорди Гомес и едно прострелно центриране на Прохазка от пряк свободен удар.

След средата на полувремето Хайдук пое инициативата и надигра Левски.

Няколко сериозни положения пред Митрев като по чудо се разминаха без гол - първо рикошет след далечен удар на Бари за малко не прати топката във вратата, после и вратарят на Левски се намеси решително на два пъти.

"Сините" лесно губеха топката и изнемогваха в защита при набезите на хърватите, но се разминаха без получен гол през първите 45 минути.

През втората част Левски отново опита да вземе инициативата и да изнесе играта по-напред, но Хайдук продължаваше да е по-опасният отбор.

Още едно страхотно спасяване на Митрев запази нулевото равенство в 64-ата минута, а веднага след това домакините нанесоха своя удар.

При бърза атака отдясно Цветкович центрира в наказателното поле, а влезлият в игра преди малко Сержиу Буш се извиси и с глава вкара дебютния си гол за Левски.

Попадението изравни общия резултат от двата мача, но не след дълго късметът се обърна на страната на Хайдук. В 79-ата минута резервата Франк Охандза беше оставен да стреля, а нещастен рикошет направи топката невъзможна за Митрев и тя влетя във вратата му - 1:1.

Левски свали гарда и в 85-ата минута оставеният сам Ерцег вкара втори гол за гостите с хубав удар в далечния ъгъл.

Oще: божидар митрев  вратар  евротурнири  ерцег  късмет  левски  лига европа  милош цветкович  надигра  намеси  обрат  общ резултат  отпадане  помечта  празни трибуни  пропуски  реванш  рикошет  сержиу буш  сините  спасявания  франк охандза  хайдук  хайдук сплит