Ливърпул се отпуши със 7:0, Попето и Спартак разбиха Севиля

Фирмино вкара на два пъти, а Коутиньо се разписа веднъж за разгромния успех на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул се отпуши в Шампионската лига с гръмка победа със 7:0 в гостуването на Марибор.

Така "мърсисайдци" изравниха рекорда за най-изразителна победа в историята на Лигата. Още до почивката те вече водеха с 4:0 след два гола на Мохамед Салах и по един на Фирмино и Коутиньо.

Фирмино се разписа за втори път в 54-ата минута, а 4 минути преди края резервата Окслейд-Чембърлейн вкара първия си гол за клуба и направи резултата 6:0.

Тренд Александър-Арнолд довърши Марибор в 90-ата минута след шут извън наказателното поле и рикошет, направил топката невъзможна за Ханданович.

В другия мач от група Е Спартак Москва сензационно разби Севиля с 5:1 на своя стадион и задмина испанците в класирането.

Куинси Промес направи голям мач за руския шампион и завърши с два гола и две асистенции, а българинът Ивелин Попов беше титуляр за Спартак и игра до 57-ата минута.

Всъщност веднага след излизането на Попов домакините започнаха наказателната си акция. Допреди това нищо не предвещаваше такъв развой. Промес беше открил резултата в 18-ата минута, но в 30-ата Симон Кяер изравни и Севиля пропусна няколко невероятни положения да поведе в резултата.

В 58-ата минута обаче резервата Мелгарехо стреля отлично в далечния ъгъл и изведе Спартак напред за 2:1, а до края Глушаков, Луис Адриано и Промес вкараха още три гола и направиха мача кошмарен за Севиля.

Ливърпул и Спартак Москва водят в групата с по 5 т., а Севиля е зад тях с 4, докато аутсайдерът Марибор има 1 т.