Екзотични люксембургци изхвърлиха Рейнджърс от Лига Европа | webcafe.bg

Екзотични люксембургци изхвърлиха Рейнджърс от Лига Европа

05.07.2017, 08:44 (обновена 05.07.2017, 18:02)
кени милър

Голът на Кени Милър за 1:0 в първия мач не бе достатъчен и след 0:2 в реванша Рейнджърс бе изхвърлен от Лига Европа

Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс претърпя срамно отпадане още в първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Рейнджърс загуби с 0:2 гостуването си на люксембургския Прогрес Нидеркорн и след победа с 1:0 в първия мач изхвърча от турнира след общ резултат от 1:2.

За Прогрес това бе първа победа в европейските клубни турнири. Тимът от Люксембург премина кръг за първи път в историята си в 14-ия си опит.

Прогрес завърши четвърти в домашното първенство през миналия сезон, но получи евроквота, след като шампионът Дюделанж направи дубъл и така и четвъртият спечели право на участие в Европа.

Еманюел Франсоа в 66-ата и Себастиан Тил с изключително изпълнение от пряк свободен удар в 75-ата минута попариха Рейнджърс при завръщането им в евротурнирите след шестгодишно изгнание.

Във втория квалификационен кръг Прогрес ще се изправи срещу победителя от двойката АЕЛ Лимасол – Сейнт Джоузефс. Кипърският тим спечели гостуването в първия мач с 4:0 и едва ли ще има проблеми в реванша.

Oще: глазгоу рейнджърс  евроидиот  еманюел франсоа  квалификации  кени милър  лига европа  люксембург  прогрес  прогрес никердом  рейнджърс  себастиан тил