Юнайтед рухна в края и изпусна победата

"Червените дяволи" владееха инициативата, но се пропукаха малко преди края и ще решават всичко в реванша Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед не успя да победи Андерлехт в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа.

Изравнителен гол на белгийците 4 минути преди края на редовното време донесе равенството 1:1 на стадион "Констант Ванден Сток" и всичко остава да се реши на реванша след седмица.

Манчестър Юнайтед владееше инициативата в по-голямата част от срещата, но рядко създаваше положения и пропусна да отбележи повече голове на чужд терен. Андерлехт предимно се защитаваше и показа повече агресия само в първите минути на двете полувремена.

В 17-ата минута "червените дяволи" достигнаха до първото си чисто положение, но вратарят Рубен спаси удара на Ибрахимович, а Лингард отблизо уцели гредата.

Хенрик Мхитарян откри резултата в 37-ата минута при добавка след центриране на Валенсия отдясно и удар на Маркъс Рашфорд.

През втората част голмайсторът Мхитарян, Рашфорд и Погба пропуснаха да направят 2:0 за Юнайтед и в края тимът на Жозе Моуриньо беше наказан.

Обрадович беше оставен да центрира отляво, включилият се Леандер Дендонкер изпревари Дармиан и с глава не остави шансове на Ромеро - 1:1.

В останалите четвъртфинали в Лига Европа Аякс надви Шалке с 2:0 на свой терен, а Селта победи с 3:2 в домакинството си на Генк. Срещата между Лион и Бешикташ се забави поради проблем с феновете преди началото на мача и завърши 2:1 за французите.