05.04.2016, 12:21 (обновена 11.04.2016, 10:29)

1 от 7 снимки Назад Напред

Реал - Рома 2:0

Реал (Мадрид) и Волфсбург ще се срещнат за първи път

Реал (Мадрид) гостува на Волфсбург в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига в сряда вечер от 21:45 часа българско време. „Кралете“ влизат в мача след победа с 2:1 в съботното Ел класико и ще се надяват да повторят успеха си.

„Вълците“ са на този етап от турнира за първи път в историята си. След като за първи път излязоха от групите на най-престижния европейски клубен турнир, отстраниха друг дебютант в елиминационната фаза – Гент – и си осигуриха билет за четвъртфиналите.

Двата отбора не са се срещали досега, като Волфсбург има само пет мача срещу испански противници – победи Виляреал с 4:1 у дома на 1/16-финалите в Лига Европа през сезон 2009/10 и продължи след общ резултат 6:3. В третия кръг за Купата на УЕФА през 1999/00 пък загуби на два пъти (2:3 у дома и 1:2 като гост) от Атлетико (Мадрид).

Едва ли обаче ще може да повтори успеха си срещу „кралете“.

Реал има богат опит срещу немски опоненти – 28 победи, 10 равенства и 22 загуби в 60 мача. „Белите“ спечелиха последните си четири срещи срещу германски отбори, вкарвайки 22 гола в тях. Спечелиха и три от последните си четири гостувания в Германия, въпреки че преди това имаха едва една победа в 25 визити.

Рафаел Варан ще е големият отсъстващ за Реал, докато Волфсбург ще е без Налдо, Юнг и Бас Дост.

В галерията може да видите и по-интересните факти и статистики преди двубоя на „Фолксваген Арена“.

Oще: 1/4-финали  волфсбург  кейлор навас  реал мадрид  четвъртфинали  шампионска лига