Арсенал се потруди, но започна успешно в Лига Европа | webcafe.bg

Арсенал се потруди, но започна успешно в Лига Европа

15.09.2017, 01:01 (обновена 15.09.2017, 03:25)
Арсенал - Кьолн 3:1

Колашинац влезе на почивката и почти веднага вкара изравнителния гол, след който играта на Арсенал най-сетне потръгна

Арсенал започна с домакинска победа участието си в Лига Европа.

Тимът на Арсен Венгер обърна до 3:1 Кьолн на "Емирейтс", макар че френският треньор беше заложил почти изцяло на резервни футболисти в състава.

Началото на срещата се забави с един час, за да бъде гарантирана сигурността на зрителите - тъй като огромен брой фенове на Кьолн бяха пристигнали в Лондон за мача, за да отпразнуват завръщането на любимците си в евротурнирите и се е стигнало и до безредици и боеве с привърженици на Арсенал.

Мачът започна чудесно за "козлите", които в 10-ата минута вече водеха в резултата. Давид Оспина излезе извън наказателното поле и изчисти лошо една топка, тя стигна до Джон Кордоба, който стреля светкавично и прехвърли отдалеч вратаря - 1:0 за Кьолн.

До края на полувремето Арсенал се мъчеше да се върне в мача без успех. Само 4 минути след почивката обаче, влезлият като резерва Сеад Колашинац със страхотен шут с левия крак изравни за 1:1.

В 67-ата минута Алексис Санчес направи 2:1 с красив параболичен удар, а добавка на Ектор Белерин в 82-ата минута направи победата на "артилеристите" по-комфортна.

В същата група Н са още отборите на Цървена звезда и БАТЕ Борисов, които завършиха 1:1 в Белград.

Oще: алексис санчес  арсенал  арсен венгер  артилеристите  група  давид оспина  джон кордоба  ектор белерин  козлите  кьолн  лига европа  обрат  потруди  резерви  сеад колашинац  сигурност  топчиите  фенове