Арсенал и ПСЖ запазиха интригата след зрелищно равенство в Лондон | webcafe.bg

Арсенал и ПСЖ запазиха интригата след зрелищно равенство в Лондон

23.11.2016, 23:32 (обновена 24.11.2016, 00:04)
68669

Снимка: © getty

Двата тима пак завършиха наравно, след като в Париж отново не се победиха.

Арсенал и ПСЖ завършиха наравно 2:2 в мач, който бе директен сблъсък за първото място в група А на Шампионска лига, където Владо стоянов спаси Лудогорец при равенството 0:0 с Базел в другата среща.

За домакините се разписа Оливие Жиру, а автогол си вкара Марко Верати. За парижани вкараха Единсон Кавани и Лукас.

От самото начало пролича, че и двата тима търсят победата на всяка цена, което направи сблъсъка двуостър и атрактивен.

В 18-ата минута Мота разкъса защитата на лондончани с ювелирен пас, намирайки в празно пространство Матюйди. Френският национал напредна в наказателното и извади успореден на вратата пас по земя, който задължи Кавани да отбележи – 0:1.

С приближаването на края на полувремето „топчиите“ изпитваха все по-големи трудности с изграждането на стойностни атаки и не притесняваха Ареола, като след половин час игра още не бяха отправили удар по посока на вратата му.

В последните секунди обаче Жиру открадна топката в противниковата третина и подаде на Санчес, който влезе в комбинация с Йозил, след което нахлу в наказателното поле, смени рязко посоката, а щпагатът на Криховяк го повали на земята. Зад бялата точка застана Оливие Жиру и бе безкомпромисен

След почивката още в 54-ата минута парижани можеха пак да излязат напред в резултата, когато Лукас изпъни отлично пряк свободен удар, но улучи напречната греда. При изстрела Давид Оспина нямаше никакъв шанс да реагира, но късметът бе на негова страна.

В 60-ата минута пълният обрат стана факт след нелеп автогол – Маркиньос опита да изчисти остър пас, но намери тялото на Верати, който прати топката в собствената си врата.

Малко по-късно преднината на Арсенал можеше да стане още по-голяма, когато Жиру отново отне в опасна зона, задържа отлично и подаде на Санчес, но центрирането на чилиеца не бе достатъчно точно.

13 минути преди края отбраната на домакините направи непростима грешка, оставяйки нисичкия Лукас непокрит при корнер за противника и бразилецът се разписа с глава.

При следващото нападение, което ПСЖ изгради, Кавани излезе сам срещу Оспина и опита да го прехвърли, но стражът на „артилеристите“ уверено улови. Уругваецът се отчете и с още един сериозен пропуск, когато получи прекрасно центриране от фланга, но в крайна сметка двата тима си разделиха по точка.

В последния кръг Базел приема Арсенал, а Лудогорец гостува на ПСЖ. Резултатите от тези мачове ще решат и развръзката в групата. След като фаворитите имат по 11 точки, а българският тим и шампионът на Швейцария по 2.

Oще: 2016  арсенал  арсен венгер  артилеристите  базел  групова фаза  единсон кавани  емирейтс  лудогорец  лукас  марко верати  оливие жиру  псж  резултат  топчиите  шампионска лига