7 ненормални статистики след Сити - Наполи

Със специалното участие на Едерсон, Стърлинг и Диавара Снимка: getty
Със специалното участие на Едерсон, Стърлинг и Диавара
Наполи за първи път стреля към вратата в 38-ата минута
Играчите на Сити изиграха перфектно първо полувреме и напълно неутрализираха опасното нападение на тима от Неапол. Наполи има 26 гола от началото на сезона в Серия А, но първият изстрел към вратата на Сити бе пропуснатата дузпа на Мертенс в 38-ата минута.
Снимка: getty
Едерсон е спасил най-много дузпи (3) в ШЛ от началото на сезон 2016/17 досега
Стражът на Сити успя да отрази изстрела на Мертенс от бялата точка и даде надежда, че наистина може да реши проблемите на отбора си на този пост. От началото на миналия сезон, когатo пазеше за Бенфика, той е спасил 3 дузпи в турнира, което го прави едноличен лидер по този показател за този и миналия сезон. И все пак не можа да спаси втория опит на Наполи от дузпата.
Стърлинг е вкарал във всичките пет домакински мача на Сити този сезон
Англичанинът определено прави силно начало на сезона. Крилото се представя най-силно в домакинските мачове на тима си, след като се разписа във всичките 5 мача на “Етихад”, в които участва. Увереността му даде резултат и срещу Наполи, откривайки резултата през първото полувреме.
Джон Стоунс единствен от домакините не сбърка пас през първото полувреме
Бранителят е олицетворение на философията на Пеп Гуардиола – централните защитници трябва да могат да разиграват топката. Миналата година той пое доста критики, защото поемаше твърде много рискове, разигравайки топката. Сега обаче всичко изглежда се нарежда. Той бе напълно безпогрешен през първото полувреме срещу Наполи, когато не сбърка нито един от 53-те си опита за пас. Той бе и единственият играч на Сити с такова постижение.
Инсиние завърши мача без създадено положение и точно центриране
Лоренцо Инсиние е една от звездите в състава на Наполи, но това не пролича от двубоя в Манчестър. Той бе заменен през второто полувреме заради контузия. От началото на сезона в Серия А той е създал 25 положения пред противниковите врати, но срещу Сити не успя да създаде нито едно, а за капак всичките му три опита за центриране бяха неуспешни. Инсиние определено ще иска по-скоро да забрави този мач и да се представи по-добре в реванша.
Елсеид Хисай направи само 33% успешни шпагати
Хисай е традиционно стабилен в дефанзивен план и е един от черноработниците в състава на Наполи. Той обаче не успя да се справи добре срещу динамичното нападение на Манчестър Сити и бе успешен при едва една трета от опитите си да отнеме топката.
Диавара вкара първия си гол и първи отбеляза от дузпа на Сити в ШЛ
В 87-те си мача като професионалист за 3 отбора младият Амаду Диавара никога не бе вкарвал гол. Той обаче доста изненадващо застана зад топката при втората дузпа в полза на Наполи и успя да преодолее вратаря Едерсон и да върне отбора си в мача, като направи заключителните минути на срещата много интересни. Той стана и първият футболист, който вкара от дузпа на Манчестър Сити в ШЛ (от седем опита). Преди него Мертенс, Фалкао, Неймар, Ибрахимович, Рафаел и Меси опитаха и се провалиха.

Манчестър Сити продължава отличното си представяне този сезон във всички турнири.

Лидерът в Англия победи у дома Наполи с 2:1 и преодоля първото си сериозно предизвикателство в Шампионската лига този сезон.

Головете за успеха отбелязаха Стърлинг и Габриел Жезус, а дори две дузпи не помогнаха на лидера в Серия А да вземе поне точка от мача.

Всички очакваха двубоят между два от отборите в Европа, практикуващи най-красив футбол, да бъде доста интригуващ и тъкмо това се случи.

Първото полувреме бе категорично за домакините, но след почивката италианците се представиха значително по-добре, макар това да не бе достатъчно поне за точка от гостуването им в Манчестър.

Наполи се представя отлично в родината си тази година, но създаде неочаквано малко положения пред стража на Сити Едерсон, който бе сред героите в мача, отразявайки изпълнение на звездата Дрис Мертенс от бялата точка.

Очаква ни без съмнение и много интригуващ реванш в Неапол, защото тези два отбора определено имат какво да покажат на терена.

Вижте в галерията 7 ненормални статистики след първия мач между Манчестър Сити и Наполи в ШЛ.