Борусия надцака Реал и грабна първото място

Роналдо преживява един от големите пропуски пред вратата на Борусия Снимка: Getty Images
Роналдо преживява един от големите пропуски пред вратата на Борусия

Борусия Дортмунд измъкна равенство 2:2 от Реал Мадрид на "Бернабеу" в последен мач от група F на Шампионската лига.

Двата тима изиграха поредния оспорван и вълнуващ мач помежду си, като домакините поведоха с 2:0, но пропуснаха твърде много възможности да решат мача и бяха наказани за това. Победата щеше да направи Реал първи в групата, но равенството означава, че първото място остава за Борусия - като и двата отбора продължават в елиминационната фаза.

Карим Бензема откри резултата за Реал в 28-ата минута след идеално центриране по земя на Карвахал отдясно. "Белия балет" имаше предимство в играта и в началото на второто полувреме отбеляза и втори гол. В 53-ата минута отново Бензема се разписа, този път с глава след центриране на Хамес Родригес.

В 61-ата минута противно на логиката Борусия се върна в мача. Марсело покри засадата при дълга топка към Шмелцер, който веднага пусна към Обамеянг и габонецът засече точно за 1:2. Впоследствие Реал имаше няколко чисти положения, с които да реши мача. Страхотен удар на Роналдо беше спасен от Вейденфелер, Марсело от чиста позиция не успя да уцели вратата, а след това отново Роналдо се измъкна от засадата, но уцели гредата.

Борусия се възползва и в 89-ата минута влезлият като резерва Марко Ройс засече подаване на Обамеянг и така отбеляза ценния гол, осигурил първото място на немците.

В другия мач от група F Легия Варшава удари Спортинг с 1:0 и по този начин се качи на третото място, даващо право на участие в Лига Европа.