Велик Ботев разгроми Бейтар в паметен мач

Футболистите се радват след четвъртия гол във вратата на Клейман. Мачът в Бургас ще се помни дълго, а походът на Ботев в Лига Европа продължава

Ботев Пловдив надмина всякакви очаквания за представянето си в Европа и в голям мач разгроми с 4:0 Бейтар Йерусалим.

След 1:1 в първия двубой, реваншът в Бургас тази вечер протече идеално за "канарчетата", които бяха страховити в предни позиции и можеха да вкарат още доста голове.

Още в 10-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, Пламен Димов скочи най-високо и засече с глава за 1:0.

Последваха пропуски от чисти положения на Фернандо Виана и Крум Стоянов, преди Виана да се разпише за 2:0 със знаменит гол от въздуха, засичайки центриране отдясно.

Така в 32-ата минута домакините вече имаха два гола преднина, а почти веднага след това вратарят Чворович подари топката на противников футболист, но намеса на Пламен Димов попречи на израелците да се върнат в мача.

В края на полувремето Неделев направи още един пропуск за Ботев, но през втората част жълто-черните решиха всичко.

В 49-ата минута при нестандартно изпълнение на Тодор Неделев от фаул топката се удари в гредата и подведе вратаря Клейман, а Лъчезар Балтанов реагира мигновено и с добавка покачи на 3:0.

До края Ботев правеше каквото си поиска на терена. В 78-ата минута Бейтар даже остана с човек по-малко, заради изпросен втори жълт картон на Хайстер.

В 88-ата минута Косоко удари греда, но минута по-късно той изведе Фелипе Бризола на празна врата и така Бризола оформия крайния резултат 4:0.

В третия предварителен кръг на Лига Европа съперник на Ботев ще бъде португалският Маритимо.