Приказката за Сити продължава: "Гражданите" са на полуфинал | webcafe.bg

Приказката за Сити продължава: "Гражданите" са на полуфинал

12.04.2016, 23:46 (обновена 13.04.2016, 21:52)
Де Бройне

Кевин де Бройне отново е големият герой за Сити

Манчестър Сити показа зъби и в реванша срещу ПСЖ и след 2:2 на „Парк де Пренс” взе минимален успех от 1:0 у дома.

Така, „гражданите” излязоха като победители от първия в историята си 1/4-финал в Шампионската лига и продължават да пишат приказката си на полуфиналите.

Сценарият от първия мач се повтори, но с малко закъснение. Но вместо ПСЖ, Сити получи правото да изпълнява дузпа, след като Кевин Трап спъна Серхио Агуеро.

И както в първата среща, дузпата бе изпусната. Самият Агуеро застана зад топката и я прати в аут.

Чистите голови положения почти липсваха през първите 45 минути, а малко преди почивката Тиаго Мота се контузи и бе заменен от Лукас Моура.

Гостите започнаха по-добре втората част. Силен удар на Златан от фаул бе отразен от Джо Харт, а малко по-късно гол на ПСЖ бе отменен правилно поради засада.

Постепенно, Сити отново изравни играта и при едно от много малкото си положения Кевин де Бройне отново се превърна в герой за „гражданите”.

След гола в първия мач, белгиецът отново се разписа, вкарвайки победното попадение за минималното 1:0 и прати „гражданите” на полуфиналите.

В края ПСЖ се опитваше да обърне с хаотични атаки. Златан също вкара, но и неговото попадение бе отменено правилно поради засада.

Така, тимът на Лоран Блан отпада на 1/4-финалите за четвърти пореден сезон, докато Манчестър Сити продължава да пише история и намери място сред последните четири отбора в Шампионската лига.

Жребият за полуфиналите е в петък, 15 април, от 12:30 часа българско време.

Oще: дузпа  златан ибрахимович  кевин де бройне  манчестър сити  маркиньос  пари сен жермен  пропусната дузпа  псж  серхио агуеро  четвъртфинали  шампионска лига