Хеттрик на Ибрахимович и класика за Юнайтед | webcafe.bg

Хеттрик на Ибрахимович и класика за Юнайтед

16.02.2017, 23:52 (обновена 16.02.2017, 23:59)
златан ибрахимович

Златан Ибрахимович заби хеттрик за победата с 3:0 на Манчестър Юнайтед над Сент Етиен

Манчестър Юнайтед постигна класически резултат 3:0 над Сент Етиен в първи 1/16-финал между двата тима на „Олд Трафорд”. И трите гола за „червените дяволи” бяха отбелязани от Златан Ибрахимович.

Юнайтед откри в 15-ата минута след изпълнение на Златан Ибрахимович от пряк свободен удар и рикошет в стената топката с много късмет влезе в мрежата на Руфие.

Малко по-късно гостите имаха претенции за нарушение на Дейли Блинд в наказателното, но съдията не отсъди дузпа.

До края на първата част „зелените” опитаха да обстрелват вратата на домакините от всякаква дистанция, но така и не намериха очертанията й.

През втората част Юнайтед отново държеше контрола. На терена се появи Маркъс Рашфорд, а Жозе Моуриньо даде почивка на Хуан Мата.

Точно след пробив отляво на младока топката стигна отново до Ибрахимович, който отблизо, на гола мрежа, направи резултата 2:0.

В 87-ата минута шведът сам си спечели дузпа и вкара от бялата точка, отбелязвайки 17-ия си гол в 14 мача срещу Сент Етиен.

Реваншът между двата тима е следващата сряда, на 22-ри, тъй като Юнайтед има мач срещу Саутхемптън в неделя, 26-и във финала за Купата на лигата.

Oще: андер ерера  дейли блинд  златан ибрахимович  лига европа  манчестър юнайтед  сент етиен