Реал Мадрид започна с драматичен обрат над Спортинг

Роналдо не се зарадва на гола срещу бившия си клуб Спортинг и даже се извини на агитката на гостите

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в Шампионската лига с неочаквано трудна домакинска победа срещу Спортинг.

"Кралете" надделяха с 2:1 с голове в последните минути, а Спортинг дълго време водеше в резултата и не беше далеч от сензационен успех.

През първото полувреме португалците неутрализираха Реал с агресивна игра и не допуснаха сериозни положения пред вратата си. Единствено далечен шут на Роналдо затрудни Руи Патрисио, но вратарят изби в корнер.

Втората част започна идеално за Спортинг, като в 48-ата минута резултатът беше открит от Бруно Сезар. Рамос и Модрич оставиха Сезар да пробие между тях и с неспасяем удар по диагонала да преодолее Касия за 0:1.

Реал тръгна да обръща мача, но продължаваше да изглежда безидейно в предни позиции, а Спортинг оставаше опасен на контраатака. Минута преди края обаче Роналдо успя да накаже бившия си отбор. Португалецът си изпроси нарушение в удобна за него зона пред наказателното поле и отправи страхотен шут от прекия свободен удар. Руи Патрисио закачи топката, но не успя да я спре - 1:1.

В самия край на 4-минутното добавено време и смените на Зинедин Зидан сработиха, като две резерви донесоха победата на Реал. Хамес Родригес центрира идеално от левия фланг на главата на Алваро Мората, който порази за втори път Руи Патрисио и осигури три точки за мадридчани на старта на група F.

В другия мач от групата Борусия Дортмунд размаза Легия Варшава с 6:0 като гост.