Челси срина Атлетико в последните секунди | webcafe.bg

Челси срина Атлетико в последните секунди

27.09.2017, 23:34 (обновена 28.09.2017, 00:14)
Атлетико Мадрид - Челси 1:2

Както винаги, Конте изхаби много нерви на тъчлинията, но накрая ликуваше

Челси постигна много трудна и ценна победа с 2:1 като гост на Атлетико Мадрид.

В първата европейска вечер на "дюшекчиите" на новия стадион "Уанда Метрополитано", те рухнаха едва в 94-ата минута след оспорван и интересен двубой с английския шампион.

Челси започна силно и агресивността на тима доведе до удари на Мората и Азар, само че гостите получиха доста нелогичен гол във вратата си. В 39-ата минута при борба в своето наказателно поле Давид Луис издърпа фланелката на Лукас и откровено го събори, съдията видя ситуацията и отсъди дузпа.

Антоан Гриман стреля в центъра на вратата и отбеляза за 1:0 от наказателния удар. Челси можеше да изравни само няколко минути след това, когато параболичен удар на Кейхил мина малко над гредата. Златният шанс за Атлетико дойде в края на полувремето, но Куртоа спаси шута на Коке, а при добавката Саул не уцели оголената врата от няколко метра.

В 60-ата минута домакините допуснаха нетипична за отбора грешка в защита и Челси изравни. Азар получи твърде много пространство отляво и центрира в наказателното поле, а Алваро Мората засече с глава - 1:1.

До края Челси беше по-добрият отбор и създаде няколко положения. Фабрегас не успя да засече точно отблизо, Мората също пропусна.

В 94-ата минута Маркос Алонсо центрира по земя отдясно и резервата Миши Батшуай не пропусна да вкара победния гол.

Благодарение на него Челси събра 6 т. от два мача на върха в група C. По-рано Рома спечели с 2:1 гостуването на Карабах и е на второ място в групата с 4 т., а Атлетико засега е само с една.

Oще: алваро мората  антоан гризман  антонио конте  атлетико  атлетико мадрид  давид луис  дузпа  дюшекчиите  еден азар  маркос алонсо  миши батшуай  срина  уанда метрополитано  челси  шампионска лига