Юнайтед вдигна още малко самочувствието си преди дербито с Челси

01.11.2017, 00:19 (обновена 01.11.2017, 00:42)
Юнайтед - Бенфика 2:0

Юнайтед с трета поредна чиста победа във всички турнири

Манчестър Юнайтед победи Бенфика с 2:0 на „Олд Трафорд” и е много близо до 1/8-финалите в Шампионската лига, но успехът не дойде изобщо лесно.

В 15-ата минута Юнайтед пропусна да поведе, след като Антони Марсиал имаше възможност да изпълнява дузпа, но 18-годишният Миле Свилар отрази удара му.

За съжаление на младия страж, както в Лисабон, така и на „Олд Трафорд” допусна грешка. В самия край на първата част Свилар си отбеляза нелеп автогол, след като далечен удар на Неманя Матич срещна дясната греда, топката рикошира в гърба на вратаря и влетя в мрежата му за 1:0.

В средата на втората част Раул Хименес пропусна да се възползва от грешка на Ерик Байи и най-добрия шанс да изравни, като ударът му срещна гредата.

Победата за Юнайтед осигури Дейли Блинд с точно изпълнена дузпа в 78-ата минута.

Така тимът на Жозе Моуриньо си върна още малко от самочувствието преди дербито с Челси „Стамфорд Бридж” в неделя. Юнайтед е в серия от три поредни победи във всички турнири, и то без да допусне гол.

В другия мач от група А ЦСКА Москва обърна Базел като гост от 0:1 до 2:1 и се върна в играта.

Лука Дзуфи откри за домакините в 32-арата минута, но с голове на резервата Алан Дзагоев в 65-ата и Понтус Вернблоом в 79-ата „армейците” стигнаха до обрата.

Националът Георги Миланов влезе като резерва в последните секунди на двубоя.

Манчестър Юнайтед е лидер в групата с пълен актив от 12 точки. Базел и ЦСКА Москва имат по шест, а Базел е последен с нула.

Oще: 2017/18  автогол  бенфика  вратар  групи  дейли блинд  дузпа  манчестър юнайтед  неманя матич  шампионска лига