Ножица на Гризман и Гамейро попариха Рома

Гризман заби страхотен гол в мрежата на Алисон Снимка: Getty Images
Гризман заби страхотен гол в мрежата на Алисон

Антоан Гризман отбеляза първия си гол от септември месец насам и той бе специален. Французинът се разписа с красива ножица при победата с 2:0 над Рома на „Уанда Метрополитано“, а второто попадение бе дело на Кевин Гамейро.

Успехът запази шансовете на „дюшекчиите“ за класиране на 1/8-финалите. В момента тимът на Чоло Симеоне се намира на третото място с шест точки, зад Рома с осем и лидера Челси, който по-рано си осигури участие във фазата на директните елиминации след 4:0 над Карабах като гост.

И двете попадения за Атлетико паднаха през второто полувреме. Гризман откри резултата в 69-ата минута, след Анхел Корея догони една топка и от аутлинията я центрира, а Гризман я посреща с красив ножичен удар – 1:0.

„Вълците“ доиграха срещата с човек по-малко, след като Бруно Перес бе изгонен за втори жълт картон в 83-тата минута, а две по-късно Кевин Гамейро оформи крайното 2:0 за Атлетико.

В последния кръг Диего Симеоне и отборът му гостуват на „Стамфорд Бридж“, а Рома приема Карабах.