Ялов Лудогорец се разби в датската стена и приключи с Лига Европа

Моци и Корнелиус водиха голяма битка през целия мач Снимка: Getty Images
Моци и Корнелиус водиха голяма битка през целия мач

Лудогорец отпадна от Лига Европа на 1/16-финал, след като стигна само до 0:0 в гостуването на Копенхаген.

Датчаните имаха аванс от победата с 2:1 преди седмица в София и успяха да го опазят, докато българският шампион не показа достатъчно прецизност в атака, за да стигне до попадение.

Копенхаген започна с натиск в първите минути, а в самото начало Владислав Стоянов спаси с крак удар на Сантандер.

Постепенно обаче Лудогорец овладя топката и започна да доминира, а домакините се прибраха в своята половина.

До края на полувремето по-чистите ситуации бяха за българския отбор, на няколко пъти играещият отлично Кешеру можеше да отбележи, веднъж опасният му удар мина покрай вратата, Робин Олсен също се намеси достатъчно добре, когато се налагаше. Джонатан Кафу от своя страна се възползва от грешка на Кейта и се измъкна на изстрелна позиция, но стреля много неточно, не показа концентрация и в още няколко ситуации.

Така за първите 45 минути Лудогорец имаше голямо предимство в нанесените удари и във владеенето на топката, но не стигна до 100-ова ситуация за гол, а Копенхаген продължаваше да се брани отлично. На датчаните помогна и чешкият съдия Мирослав Зелинка, който на няколко пъти им спести картони и беше твърде търпелив към твърдата им игра.

През втората част картината на терена не се промени съществено.

Лудогорец атакуваше, но безуспешно, а Копенхаген затваряше пространствата и много рядко опитваше каквото и да е в предни позиции.

Българският шампион не успяваше да направи добри комбинации пред противниковата врата и все по-често прибягваше към обречени центрирания, обирани от високите защитници на домакините.

Вандерсон отправи опасен удар извън наказателното поле и малко го раздели от целта, но извън тази ситуация чисти положения за Лудогорец нямаше. Не помогнаха и смените на Георги Дерменджиев, който пусна в игра Кишада, Мисиджан и Жоао Пауло.

С всяка изминала минута "орлите" изглеждаха все по-отчаяни при безуспешните си атаки, а Копенхаген се чувстваше все по-комфортно в ролята си да руши играта.

В 90-ата минута пореден шанс се откри пред Кешеру, но ударът му мина малко встрани от вратата. Така минутите за Лудогорец изтекоха и тимът приключи с евротурнирите през този сезон.