Този път Лион остави Евертън на 0

02.11.2017, 22:21 (обновена 02.11.2017, 22:29)
Лион - Евертън 3:0

Мемфис Депай с гол и асистенция за Лион

Лион постигна нова победа над Евертън и засили кризата за „карамелите”. Тимът на Бруно Женесио стигна до класика на „Стадиона на светлината” и е много близо до класиране за фазата на 1/16-финалите.

И трите гола за домакините паднаха през второто полувреме, а Джордан Пикфорд изигра поредния си слаб мач след многомилионния трансфер през лятото.

Бъртранд Траоре откри резултата в 68-ата минута. 22-годишният нападател бе изведен добре от Ндомбеле, Пикфорд излезе неразчетено и Траоре плъзна топката под плонжа му.

Осем минути по-късно един от младите таланти на Лион – Хусем Аоуар, направи 2:0 с красив фалцов удар по диагонала, а в 80-ата гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Морган Шнайдерлен бе изгонен за втори жълт картон.

След като асистира за втория гол, две минути преди края Мемфис Депай оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на Жордан Фери.

В края на първата част Евертън трябваше да прави принудителна смяна, след като Куко Мартина падна лошо на гърба си и бе изнесе на носилка. Медицинският екип дълго обездвижва бранителя, преди да го изведе от терена, а първото полувреме бе удължено със седем минути.

В другия мач от групата Аталанта победи Аполон с минималното 1:0 и си осигури излизане от групата. Бергамаските са лидери с 10 точки, втори е Лион с осем , Аполон има две, а Евертън е на последното място с една и напуска надпреварата.

Oще: 2017/18  бъртранд траоре  групи  джордан пикфорд  евертън  лига европа  лион  мемфис депай  хусем аоуар