Героичен Владо Стоянов измъкна Лудогорец срещу Базел

23.11.2016, 23:29 (обновена 24.11.2016, 00:33)
Владислав Стоянов

Четири бяха решителните спасявания на Стоянов тази вечер срещу Базел

В тежка битка на стадион „Васил Левски" Лудогорец удържа 0:0 срещу Базел в предпоследен мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Нулевото равенство означава, че Лудогорец е пред швейцарците в борбата за третото място в група „А" и участие в Лига Европа напролет. Сега и двата тима имат по две точки, но третата позиция е за Лудогорец заради предимството в директните двубои (гола на чужд терен при 1:1 в Швейцария). В последните двубои от групата Лудогорец гостува на ПСЖ, а Базел посреща Арсенал.

Тази вечер за Лудогорец не игра Марселиньо, който се контузи точно преди мача и Върджил Мисиджан го замени в титулярния състав. Йордан Минев остана резерва и вместо него на десния бек игра Сисиньо.

През първото полувреме двата отбора се надлъгваха, играеха предпазливо и изчакваха грешки на противника. Опасните ситуации обаче бяха за Базел - а на три пъти Владислав Стоянов спасяваше вратата си с решителни намеси.

В 17-ата минута далечен удар на Зуфи беше изваден от Стоянов с една ръка. В 30-ата Матиас Делгадо стреля от фаул от много малък ъгъл директно във вратата и отново с една ръка Стоянов направи страхотно спасяване и предотврати сигурен гол. В 43-ата минута Натанаел не успя да пресече една топка и се стигна до опасно центриране на Ланг отдясно, Зуфи засече топката, но отново Стоянов се хвърли и спаси.

В тези минути Лудогорец изчакваше възможности за контраатака, опитваше пасове зад защитата и дълги топки към бързите си нападатели, но не успяваше да достигне до опасна ситуация и да тества възможностите на вратаря Вацлик.

Едва в самия край на полувремето след статично положение Кафу получи топката и имаше достатъчно пространство точно пред наказателното поле, но ударът му беше блокиран.

През втората част Лудогорец опита да изнесе играта по-напред и мачът стана двуостър, но чистите положения отново липсваха.

Някъде след 70-ата минута Базел натисна и Владислав Стоянов направи още едно ключово спасяване с една ръка след грешка на Паломино и удар на Елионуси от непосредствена близост. В края Лудогорец откровено играеше на контраатака, мислеше предимно да опази вратата си и в крайна сметка сполучи.

„Орлите" удържаха нулевото равенство и се приближиха до целта си - участие в евротурнирите и напролет.

Oще: базел  владислав стоянов  владо стоянов  вратар  възможности  героичен  герой  група  групова фаза  директни двубои  измъкна  класиране  лудогорец  надлъгване  нулево равенство  орлите  положения  сметки  шампионска лига  швейцарци