Ювентус отново надви Монако и е първият финалист в Шампионската лига

Манджукич е скочил в публиката, след като откри резултата срещу Монако Снимка: Getty Images
Манджукич е скочил в публиката, след като откри резултата срещу Монако

Ювентус победи Монако с 2:1 в Торино в полуфинала реванш от Шампионската лига.

Така с общ резултат 4:1 "бианконерите" отстраниха своя съперник и се класираха на финала в Кардиф, където най-вероятно ще срещнат Реал (Мадрид).

Тази вечер Ювентус си осигури класирането още през първото полувреме и макар че най-сетне пусна гол след дълга безупречна серия на защитата, не допусна съмнения, че е по-добрият отбор.

В опит да търсят ранен гол и обрат в общия резултат, гостите стартираха по-агресивно. Но някъде след 20-ата минута Юве пое контрола над мача и започна да създава положение след положение пред вратаря Субашич. Стражът направи няколко решителни намеси, но в 33-ата минута вече беше безпомощен.

Тогава контраатака на Ювентус, започнала още от Буфон, мина през Алекс Сандро, Дибала и Дани Алвеш. Последният центрира на далечната греда, където непокритият Манджукич стреля отблизо с глава, Субашич спаси, но нямаше какво да направи при добавката на хърватина - 1:0 за Ювентус.

Домакините продължиха натиска си и десетина минути по-късно Алвеш изведе Дибала сам срещу вратаря, но аржентинецът не стреля добре и Субашич направи поредното си спасяване. След изпълнението на корнера обаче боксираната топка от вратаря попадна право на крака на Дани Алвеш, който директно от въздуха намери страхотно топката и вкара красив гол за 2:0.

Така Алвеш се превърна в героя за Юве и от двата мача срещу Монако, като в първия записа две асистенции за победата с 2:0, а сега се отчете с гол и асистенция.

В началото на втората част Ювентус продължаваше да изглежда по-опасният отбор, но се отчете с още няколко пропуска, а в последната част на мача предпочете да изчаква атаките на Монако. "Монегаските" първо направиха пропуск чрез Мбапе, който стреля ниско от малък ъгъл и Буфон спаси.

В 69-ата минута обаче Моутиньо беше оставен да напредне отляво и да центрира по земя в наказателното поле, а Мбапе от около метър засече във вратата на Юве - 1:2.

До края гостите опитаха да натиснат, но не стигнаха до нещо повече и така Ювентус отива на финала.

В другия полуфинал реванш Реал Мадрид се изправя срещу градския съперник Атлетико утре вечер. "Белия балет" има преднина от 3:0 от първия двубой.