Ювентус отново надви Монако и е първият финалист в Шампионската лига | webcafe.bg

Ювентус отново надви Монако и е първият финалист в Шампионската лига

09.05.2017, 23:22 (обновена 09.05.2017, 23:54)
Ювентус - Монако 2:1

Манджукич е скочил в публиката, след като откри резултата срещу Монако

Ювентус победи Монако с 2:1 в Торино в полуфинала реванш от Шампионската лига.

Така с общ резултат 4:1 "бианконерите" отстраниха своя съперник и се класираха на финала в Кардиф, където най-вероятно ще срещнат Реал (Мадрид).

Тази вечер Ювентус си осигури класирането още през първото полувреме и макар че най-сетне пусна гол след дълга безупречна серия на защитата, не допусна съмнения, че е по-добрият отбор.

В опит да търсят ранен гол и обрат в общия резултат, гостите стартираха по-агресивно. Но някъде след 20-ата минута Юве пое контрола над мача и започна да създава положение след положение пред вратаря Субашич. Стражът направи няколко решителни намеси, но в 33-ата минута вече беше безпомощен.

Тогава контраатака на Ювентус, започнала още от Буфон, мина през Алекс Сандро, Дибала и Дани Алвеш. Последният центрира на далечната греда, където непокритият Манджукич стреля отблизо с глава, Субашич спаси, но нямаше какво да направи при добавката на хърватина - 1:0 за Ювентус.

Домакините продължиха натиска си и десетина минути по-късно Алвеш изведе Дибала сам срещу вратаря, но аржентинецът не стреля добре и Субашич направи поредното си спасяване. След изпълнението на корнера обаче боксираната топка от вратаря попадна право на крака на Дани Алвеш, който директно от въздуха намери страхотно топката и вкара красив гол за 2:0.

Така Алвеш се превърна в героя за Юве и от двата мача срещу Монако, като в първия записа две асистенции за победата с 2:0, а сега се отчете с гол и асистенция.

В началото на втората част Ювентус продължаваше да изглежда по-опасният отбор, но се отчете с още няколко пропуска, а в последната част на мача предпочете да изчаква атаките на Монако. "Монегаските" първо направиха пропуск чрез Мбапе, който стреля ниско от малък ъгъл и Буфон спаси.

В 69-ата минута обаче Моутиньо беше оставен да напредне отляво и да центрира по земя в наказателното поле, а Мбапе от около метър засече във вратата на Юве - 1:2.

До края гостите опитаха да натиснат, но не стигнаха до нещо повече и така Ювентус отива на финала.

В другия полуфинал реванш Реал Мадрид се изправя срещу градския съперник Атлетико утре вечер. "Белия балет" има преднина от 3:0 от първия двубой.

Oще: асистенция  бианконерите  герой  гол  дани алвеш  даниел субашич  джанлуиджи буфон  защита  килиан мбапе  класира  марио манджукич  монако  монегаските  надви  общ резултат  пауло дибала  полуфинал  реванш  серия  финалист  центриране  шампионска лига  юве  ювентус