Немислимо! Барса направи великия обрат и елиминира ПСЖ

Барса пренаписа историята и направи немислимото - отстрани ПСЖ въпреки загубата с 0:4 в първия мач и въпреки гола, който получи на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images
В този миг изглеждаше, че надеждите на Барса са угаснали - но с три гола в последните минути каталунците успяха да елиминират ПСЖ Снимка: Getty Images

В исторически мач реванш от Шампионската лига Барселона осъществи велик обрат срещу ПСЖ и отстрани французите след спиращо дъха 6:1 на "Камп Ноу".

Въпреки загубата с 0:4 в първия мач и въпреки допуснатия гол на чужд терен, каталунците успяха да сторят немислимото след три гола в последните минути, финалният от които вкара Серхи Роберто в 95-ата минута. Барселона получи и огромни подаръци от съдията - две скандални дузпи, които със сигурност тепърва ще се обсъждат.

Мачът започна по мечтания начин за домакините и те вкараха още в 3-ата минута.

Зле изчистена топка в наказателното поле на ПСЖ и нерешителност на вратаря Трап да излезе и да боксира позволиха на Луис Суарес да открие резултата. Барса продължаваше да натиска, а играта на Пари Сен Жермен нямаше нищо общо с тази от първия мач и французите правеха леки грешки в защита и при изнасянето на топката.

В 40-ата минута Иниеста се пребори за една топка отляво почти на аут линията, отигра технично с пета, а неподготвеният Курзава изрита топката в собствената си врата и си отбеляза автогол за 2:0.

При този резултат на полувремето Барселона имаше надежди, че може да докара срещата поне до продължения.

Само пет минути след началото на второто полувреме Барса получи странна дузпа за препъване с глава на Мюние срещу Неймар. Меси застана зад топката и от 11-те метра направи 3:0 за домакините.

В 62-ата минута обаче гостите нанесоха своя удар. Кавани се възползва от дълго подаване и свалена от Курзава топка и с отличен удар с външен фалц вкара във вратата на Тер Щеген - 1:3, което означаваше, че на Барса са нужни нови три гола, за да продължи.

Малко след гола си, Кавани остана сам срещу вратаря и можеше да реши всичко в мача, но Тер Щеген изби с крак удара му. По-късно и резервата Ди Мария от чиста позиция не успя да вкара и по този начин да класира отбора си.

Каталунците не се отказаха и в 88-ата минута Неймар изпълни по невероятен начин пряк свободен удар, а Трап отново не беше на висота и само изгледа как топката влиза във вратата му - 4:1.

Две минути по-късно дойде и може би най-скандалният момент в мача. При едно дълго подаване и борба за топката между Луис Суарес и Маркиньос, реферът Дениз Айтекин прецени, че бразилецът е извършил нарушение и даде втора дузпа за Барселона.

Този път зад топката застана Неймар и направи 5:1 за Барселона.

Драмата беше пълна в 95-ата минута, когато при последната атака на домакините топката беше изсипана в наказателното поле, Серхи Роберто някак се измъкна на ръба на засадата и засече центрирането за крайното 6:1 - в един мач, който ще се помни с години и след който Барселона е на четвъртфинал.