Немислимо! Барса направи великия обрат и елиминира ПСЖ

08.03.2017, 23:22 (обновена 09.03.2017, 12:36)

1 от 2 снимки Назад Напред

Барселона - ПСЖ 6:1

Барса пренаписа историята и направи немислимото - отстрани ПСЖ въпреки загубата с 0:4 в първия мач и въпреки гола, който получи на "Камп Ноу"

В исторически мач реванш от Шампионската лига Барселона осъществи велик обрат срещу ПСЖ и отстрани французите след спиращо дъха 6:1 на "Камп Ноу".

Въпреки загубата с 0:4 в първия мач и въпреки допуснатия гол на чужд терен, каталунците успяха да сторят немислимото след три гола в последните минути, финалният от които вкара Серхи Роберто в 95-ата минута. Барселона получи и огромни подаръци от съдията - две скандални дузпи, които със сигурност тепърва ще се обсъждат.

Мачът започна по мечтания начин за домакините и те вкараха още в 3-ата минута.

Зле изчистена топка в наказателното поле на ПСЖ и нерешителност на вратаря Трап да излезе и да боксира позволиха на Луис Суарес да открие резултата. Барса продължаваше да натиска, а играта на Пари Сен Жермен нямаше нищо общо с тази от първия мач и французите правеха леки грешки в защита и при изнасянето на топката.

В 40-ата минута Иниеста се пребори за една топка отляво почти на аут линията, отигра технично с пета, а неподготвеният Курзава изрита топката в собствената си врата и си отбеляза автогол за 2:0.

При този резултат на полувремето Барселона имаше надежди, че може да докара срещата поне до продължения.

Само пет минути след началото на второто полувреме Барса получи странна дузпа за препъване с глава на Мюние срещу Неймар. Меси застана зад топката и от 11-те метра направи 3:0 за домакините.

В 62-ата минута обаче гостите нанесоха своя удар. Кавани се възползва от дълго подаване и свалена от Курзава топка и с отличен удар с външен фалц вкара във вратата на Тер Щеген - 1:3, което означаваше, че на Барса са нужни нови три гола, за да продължи.

Малко след гола си, Кавани остана сам срещу вратаря и можеше да реши всичко в мача, но Тер Щеген изби с крак удара му. По-късно и резервата Ди Мария от чиста позиция не успя да вкара и по този начин да класира отбора си.

Каталунците не се отказаха и в 88-ата минута Неймар изпълни по невероятен начин пряк свободен удар, а Трап отново не беше на висота и само изгледа как топката влиза във вратата му - 4:1.

Две минути по-късно дойде и може би най-скандалният момент в мача. При едно дълго подаване и борба за топката между Луис Суарес и Маркиньос, реферът Дениз Айтекин прецени, че бразилецът е извършил нарушение и даде втора дузпа за Барселона.

Този път зад топката застана Неймар и направи 5:1 за Барселона.

Драмата беше пълна в 95-ата минута, когато при последната атака на домакините топката беше изсипана в наказателното поле, Серхи Роберто някак се измъкна на ръба на засадата и засече центрирането за крайното 6:1 - в един мач, който ще се помни с години и след който Барселона е на четвъртфинал.

Oще: анхел ди мария  барса  барселона  велик  дузпа  дузпи  единсон кавани  елиминира  каталунците  лео меси  лионел меси  луис суарес  маркиньос  неймар  немислимо  обрат  пари сен жермен  последните минути  псж  серхи роберто  съдия  шампионска лига

Регистриран на: 27.02.2015, 15:00

2 Mako | 09.03.201709:45

"Великия" обрат го направи съдията - вкара 3 за Барса и не свири чиста дузпа за ПСЖ. Французите, от своя страна, се отчетоха с автоголове и три уникални пропуска. Барса вкара веднъж от статично положение. Това е положението, мислех си, че няма кой да бие поръчковия съдия, който закла Арсенал във вторник, ама съм се лъгал много здраво...
Намига Смее се

оценка

+1 -0

Регистриран на: 11.05.2014, 14:07

1 voxy | 09.03.201709:11

1 скандална дузпа, при първата играча падна пред Неймар и очевидно, че повлия на ситуацията, а Неймар се възползва