Лестър сътвори ново чудо и отстрани Севиля след невероятна драма

14.03.2017, 23:22 (обновена 15.03.2017, 00:08)

1 от 2 снимки Назад Напред

Лестър - Севиля 2:0

Лестър беше пълен аутсайдер преди реванша срещу Севиля, но отново показа, че е силен домакин и се класира след 2:0 на свой терен

Лестър показа, че е способен на чудеса и без Клаудио Раниери, като отстрани испанския Севиля на осминафинал в Шампионската лига.

"Лисиците" победиха с 2:0 в драматичен мач на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" и по този начин заличиха загубата с 1:2 в първия мач.

Шампионите на Англия се раздадоха тотално и с храбра игра и с голове на капитана Уес Морган и на Марк Олбрайтън донесоха още една историческа вечер за клуба - докато гостите от Севиля могат да се сърдят само на себе си за пропуснатата дузпа и за напълно излишния червен картон на Самир Насри, оставил ги с човек по-малко в последните минути.

Лестър започна агресивно мача, опита да наложи натиск, но Севиля дебнеше на контраатаки. Още в 4-ата минута Насри се измъкна и стреля, а Каспер Шмайхел направи първото си важно спасяване в мача.

В 27-ата минута домакините успяха да открият резултата при статично положение.

Рияд Марез центрира от пряк свободен удар на далечната греда, а там Уес Морган засече отблизо с коляно и направи безпомощен Серхио Рико - 1:0 за домакините.

Този резултат класираше Лестър, затова Севиля реагира и започна да доминира в мача, а "лисиците" се прибраха в защита. В тези минути Бен Йедер не успя да извлече максималното от няколко добри ситуации, а Шмайхел извади шут на Меркадо от малък ъгъл.

Няколко минути след началото на второто полувреме Серхио Ескудеро стреля страхотно отдалеч и направи Шмайхел безпомощен, но топката се удари в горната греда. В следващата минута Лестър нанесе втория си удар.

Вратарят Рико не изби добре едно остро центриране и топката се върна към оставения съвсем сам Марк Олбрайтън, който си я нагласи и с левия крак стреля точно за 2:0.

Севиля все още се нуждаеше само от един гол, за да вкара мача в продължения, но продължи да реди пропуски пред противниковата врата. В 74-ата минута измореният отбор на Лестър беше натикан в наказателното си поле, но точно тогава Самир Насри направи фатална грешка.

Французинът, който вече имаше един жълт картон, се поддаде на провокация на Джейми Варди и се спречка с него. И двамата играчи получиха жълти картони, но за Насри това беше втори и той пое към съблекалнята, а Севиля доигра с 10 души.

Въпреки това испанците продължиха да натискат и в 79-ата минута спечелиха дузпа.

Шмайхел закъсня с излизането и подкоси Витоло точно пред вратата си, а реферът веднага посочи бялата точка. Стивън Нзонзи обаче стреля изключително слабо от 11-те метра и стражът на Лестър спаси удара му. Севиля пропусна дузпа и в първия мач, когато Хоакин Кореа не успя да преодолее Шмайхел.

Към края на срещата Варди изпусна две чисти положения при контраатаки на Лестър, първото при удар с глава, спасен от Серхио Рико, а второто след изстрел над вратата сам срещу стража на Севиля. Влезлият като резерва Кореа имаше шанс пред другата врата, но не стреля точно и с това шансовете на гостите свършиха.

А Лестър попадна сред най-добрите осем в Шампионската лига и вече очаква съперника си на четвъртфинала.

Oще: джейми варди  драма  каспер шмайхел  крейг шекспир  лестър  лисиците  марк олбрайтън  осминафинал  провокация  пропусната дузпа  рияд марез  самир насри  севиля  стивън нзонзи  уес морган  хорхе сампаоли  червен картон  чудо  шампионска лига