Лестър сътвори ново чудо и отстрани Севиля след невероятна драма

Лестър беше пълен аутсайдер преди реванша срещу Севиля, но отново показа, че е силен домакин и се класира след 2:0 на свой терен Снимка: Getty Images
Заради това стълкновение Самир Насри беше изгонен, а провокаторът Варди се отърва само с жълт картон Снимка: Getty Images

Лестър показа, че е способен на чудеса и без Клаудио Раниери, като отстрани испанския Севиля на осминафинал в Шампионската лига.

"Лисиците" победиха с 2:0 в драматичен мач на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" и по този начин заличиха загубата с 1:2 в първия мач.

Шампионите на Англия се раздадоха тотално и с храбра игра и с голове на капитана Уес Морган и на Марк Олбрайтън донесоха още една историческа вечер за клуба - докато гостите от Севиля могат да се сърдят само на себе си за пропуснатата дузпа и за напълно излишния червен картон на Самир Насри, оставил ги с човек по-малко в последните минути.

Лестър започна агресивно мача, опита да наложи натиск, но Севиля дебнеше на контраатаки. Още в 4-ата минута Насри се измъкна и стреля, а Каспер Шмайхел направи първото си важно спасяване в мача.

В 27-ата минута домакините успяха да открият резултата при статично положение.

Рияд Марез центрира от пряк свободен удар на далечната греда, а там Уес Морган засече отблизо с коляно и направи безпомощен Серхио Рико - 1:0 за домакините.

Този резултат класираше Лестър, затова Севиля реагира и започна да доминира в мача, а "лисиците" се прибраха в защита. В тези минути Бен Йедер не успя да извлече максималното от няколко добри ситуации, а Шмайхел извади шут на Меркадо от малък ъгъл.

Няколко минути след началото на второто полувреме Серхио Ескудеро стреля страхотно отдалеч и направи Шмайхел безпомощен, но топката се удари в горната греда. В следващата минута Лестър нанесе втория си удар.

Вратарят Рико не изби добре едно остро центриране и топката се върна към оставения съвсем сам Марк Олбрайтън, който си я нагласи и с левия крак стреля точно за 2:0.

Севиля все още се нуждаеше само от един гол, за да вкара мача в продължения, но продължи да реди пропуски пред противниковата врата. В 74-ата минута измореният отбор на Лестър беше натикан в наказателното си поле, но точно тогава Самир Насри направи фатална грешка.

Французинът, който вече имаше един жълт картон, се поддаде на провокация на Джейми Варди и се спречка с него. И двамата играчи получиха жълти картони, но за Насри това беше втори и той пое към съблекалнята, а Севиля доигра с 10 души.

Въпреки това испанците продължиха да натискат и в 79-ата минута спечелиха дузпа.

Шмайхел закъсня с излизането и подкоси Витоло точно пред вратата си, а реферът веднага посочи бялата точка. Стивън Нзонзи обаче стреля изключително слабо от 11-те метра и стражът на Лестър спаси удара му. Севиля пропусна дузпа и в първия мач, когато Хоакин Кореа не успя да преодолее Шмайхел.

Към края на срещата Варди изпусна две чисти положения при контраатаки на Лестър, първото при удар с глава, спасен от Серхио Рико, а второто след изстрел над вратата сам срещу стража на Севиля. Влезлият като резерва Кореа имаше шанс пред другата врата, но не стреля точно и с това шансовете на гостите свършиха.

А Лестър попадна сред най-добрите осем в Шампионската лига и вече очаква съперника си на четвъртфинала.